Güzel Fonksiyonel Parçalar & Prototipler
KAZIMA VE 3D YAZICI TEKNOLOJİSİYLE HIZLI PROTOTİP ÜRETİMİ
Roland DG, hızlı prototip üretimi için mükemmel bir 3D yazıcı teknolojisi ve kazıma makineleri yelpazesi sunar. CNC frezeleri, ABS, naylon, ahşap, demir dışı metaller, kimyasal ahşaplar, stiren ve daha fazlasını içeren çeşitli malzemeleri desteklerken, pürüzsüz bir yüzey kalitesi, sıkı toleranslar ve düşük maliyet sağlar. Roland DG'nin 3D yazıcı teknolojisi, genellikle derin undercutlar gerektiren daha küçük, karmaşık prototipler oluşturmak için fotopolimer resinleri basar.

Aşağıdaki ögeler Roland DG teknolojisiyle mümkün olan hızlı prototipleme uygulamalarından sadece birkaçıdır.

Metal Parçalar ve Prototipler

Roland DG CNC kazıma cihazları, alüminyum, alüminyum alaşımları, pirinç, çinko, kalay ve daha birçok demir dışı metalden hassas prototip üretimi sağlar. Termal ve yapısal provalar için çıtçıtlı parçalar, modeller, aletler, elektronik parçalar ve ürün tasarımları oluşturun.

Ahşap Prototipler

Yüksek hassasiyetli Roland DG CNC kazıma teknolojisiyle, her türlü karmaşık ahşap şekilleri ve ahşap heykel formlarını işleyebilirsiniz. Endüstriyel prototipler yapmak için mükemmel olan Roland DG kazıma makineleri, sanatsal uygulamalar, özel dekor ögeleri ve sınırlı sayıda üretilen oyuncaklar ve modeller için de idealdir.

Plastik Prototipler

Akrilik, asetal, naylon ve ABS, Roland DG masaüstü ve tezgah üstü kazıma makineleri ile hızlı ve kolay bir şekilde kazınır. İşin yapılabileceğini kanıtlamak için hassas fan parçalarını, dişlileri, yatak bloklarını, aletleri ve binlerce nesneyi kazıyın. Seçebileceğiniz yüzlerce plastik ile sınırlı sayıda oyuncağı, ürün prototiplerini, endüstriyel prototipleri, elektrikli parçaları ve kılıflar, modeller ve çok daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Devre Kartları

Bakır kaplı, delikli tahta ve diğer devre kartı malzemeleri, Roland DG CNC kazıma teknolojisiyle kolayca kazınabilir. FabLab üretimi ve eğitim amaçları için mükemmel olan Roland DG'nin kompakt kazıma makineleri, hızlı, uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir çözüm sunar.

Parçalar ve Prototipler için Dökümler

Birden çok parça ve kısa süreli prototipleri oluşturmak için Roland DG kazıma teknolojisi; modeller, endüstriyel parçalar, özel seri oyuncaklar, mücevher yapımı, çıtçıtlı parçalar ve daha fazlası için mum ve plastikten döküm sağlar.

3D Baskılı Prototipler

MonoFAB ARM-10, 3D yazıcı ile prototipler ve parçalar üç farklı fotopolimer resinden hızlı ve kolay bir şekilde üretilebilir: plastik, esnek plastik ve kauçuk benzeri malzemeler. ARM-10, karmaşık içi boş şekiller de dahil olmak üzere prototipleme problemlerini çözmek için hızlı parçalar ve aksesuarlar yapan mükemmel bir makinedir.

Dahili Yazılımla Birlikte Kolay 3D

SRP yazılımıyla birlikte gelen Roland DG kazıma makineleri, CAD modelinizi hızlı prototip üretimi için hazırlar ve hiçbir programlama becerisi gerektirmez. Roland DG ayrıca monoFAB ARM-10 3D yazıcı için Player AM yazılımı ve baskıya hazır 3D tasarımların basit sürükle ve bırak ayarlarını sunar.