ChromaLuxe®
panel süblimasyonu

ChromaLuxe® Nedir?

ChromaLuxe® fotoğraf panelleri, yüksek çözünürlüklü süblimasyon için mükemmel yüzey olarak bilinirler. Bu özel malzemeler oldukça dayanıklıdır, bu sebeple çok çeşitli iç ve dış mekan baskı uygulamaları için idealdir.

Roland DG'nin süblimasyon teknolojisini kullanarak dikkat çekici sonuçlar almanın ne kadar kolay olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin.

 

10 dakikalık bir danışmanlık alın

NEDEN CHROMALUXE® KULLANMALISINIZ?

ChromaLuxe®, basılı malzemenin kalıcılığını sağlayan sağlamlık ve çizilmeye karşı dayanıklılık özellikleri ile bilinir. Bu hafif malzeme, temizlemesi ve bakımı kolay olan çeşitli yüzeylerde gelir.

CHROMALUXE® KİMDİR?

ChromaLuxe® paneller dayanıklılıkları ve sundukları canlı cila nedeniyle ticari yazıcılar, fotoğrafçılar, mimarlar, tasarımcılar ve daha birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

CHROMALUXE® NELER İÇİN KULLANILIR?

ChromaLuxe®; ev dekoru, ticari iç tasarım veya güzel sanatlar baskısı gibi çeşitli sektörlerde kullanılmak üzere yüksek kaliteli sanat eserleri yaratmak için ideal bir seçimdir.

ChromaLuxe® ile kullanmak için baskıları hazırlama

ChromaLuxe®, basılı malzemenin kalıcılığını sağlayan sağlamlık ve çizilmeye karşı dayanıklılık özellikleri ile bilinir. Bu hafif malzeme, temizlemesi ve bakımı kolay olan çeşitli yüzeylerde gelir.


1. RIP YAZILIMINIZDA BİR TASARIM VE İŞLEM YARATIN.

2. SÜBLİMASYON MÜREKKEPİNE SAHİP BİR YAZICI KULLANARAK TASARIMINIZI BASIN.

3. SERT MALZEMELERE BASKI YAPMAK İÇİN SÜBLİMASYON KAĞIT KULLANIN.

4. UYGULAMADAN ÖNCE YAKLAŞIK 30 DAKİKA BASKININ KURUMASINI BEKLEYİN.

Baskıları ChromaLuxe®'e aktarma

Basılı tasarımınızı, çalışan ChromaLuxe® panellerine aktarmak için ısı presi kullanımı1. CHROMALUXE® PLAKANIN KORUYUCU FİLMİNİ ÇIKARIN.

2. BASKILI KAĞIDI ISIYA DAYANIKLI BANTA SAHİP CHROMALUXE® PLAKAYA SABİTLEYİN.
3. PLAKANIN BASKI YAPILACAK YÜZEYİ ÜSTE VE ISI PRESİ ÜZERİNDE GAZ GEÇİRGEN KUMAŞLA KAPLANAN BASKI YÜZÜ AŞAĞI GELECEK ŞEKİLDE YERLEŞTİRİN.
4. ISI PRESİ TİPİ, KAĞIT TÜRÜ, BASKI BOYUTU, VB. DEĞERLERE BAĞLI OLARAK ISI PRES İÇİN UYGUN AYARLARI KULLANIN.

İPUCU: OPTİMAL AYARLARI BELİRLEME TESTLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİN. 2 DK 30 SN SÜRESİNCE 190°C, 65 PSI İLE BAŞLAYIN.

10 dakikalık bir danışmanlık alın

ChromaLuxe® için doğru mürekkep

Bu yüksek kaliteli malzemeden en iyi şekilde yararlanmak için doğru mürekkebi kullanmanız gerekir. Roland'ın Texart SBL3 süblimasyon mürekkepleri, dış mekan dayanıklılığı için ChromaLuxe®’ten sertifika almıştır.

Bu sertifika, transfer grafikleri Texart SBL3 mürekkeplerle basıldığında ve ChromaLuxe® EXT (Uzun Ömürlü) UV ışınlarına dayanıklı fotoğraf panellerine süblime edildiğinde kullanıcıların optimum kalite ve dayanıklılık elde etmelerini sağlar.

Süblimasyon cihazlarımız, bu sertifikalı mürekkebi kullanmaktadır. ChromaLuxe® panellerine baskı yapmak için ideal çözümü arıyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki resimlere tıklamanız veya sizinle iletişime geçmemiz için buraya tıklamanız  yeterlidir.

 

Texart süblimasyon serimizi inceleyin

Texart RT-640M

Doğrudan ve Dolaylı Süblimasyon Yazıcı

Daha fazlasını öğrenin

Texart RT-640

Süblimasyon Transfer Yazıcı

Daha fazlasını öğrenin

Texart XT-640

Yüksek Hacimli Süblimasyon Yazıcı

Daha fazlasını öğrenin