Üfleme/Kurutma Ünitesi

Üfleme/Kurutma Ünitesi

Yüksek verimde çalışmayı önemsiyorsanız, cihazınız için tasarlanmış gelişmiş kurutma sistemlerini tercih etmelisiniz.

RF ve VG serileri için opsiyonel olan kurutma sistemleri Roland cihazınızdan en yüksek baskı hızını elde etmenizi sağlamaktadırlar.

Üfleme/kurutma ünitesi size büyük baskıları bile kurutma şansı tanıdığı gibi yüksek hızlarda sarma ruloları kullanılırken dahi imaj transferi izi veya medya yapışkanlığı olmayan doygun renkli baskılar yapma avantajı sağlar. Üfleme/kurutma ünitesi direkt olarak yazıcıya monte edilebildiğinden daha az yer kaplar.

Üçlü Isıtıcı Sistemi

Roland’ın medya toplama sistemine direkt olarak takılabilen üçlü ısıtıcı sistemi sayesinde yüksek hızlı baskıları bile sorunsuz kurutur, işi daha hızlı tamamlarsınız. Bu ünite şu an EJ ve XR serisi cihazlar için mevcuttur.

Üçlü ısıtıcı sistemi üç bileşenden oluşur; medya yüzeylerindeki gözenekleri açarak medyayı baskıya hazırlayan ön ısıtıcı, mürekkep akışkanlığını ve parlaklığını arttıran baskı ısıtıcısı ve kurutma sürecini hızlandırıp, üretimi, verimliliği ve baskı dayanaklılığını arttıran kurutma bileşeni. Tüm bu ekipmanlar yazıcı panelinden ya da Roland VersaWorks/VersaWorks Dual üzerinden kontrol edilebilir.

Üçlü ısıtıcı sistemi tamamen otomatik olarak çalıştığından enerji verimliliği sağlayarak baskı, mürek-kep veya makinelerin fazla ısınması konularında endişelerinizin önüne geçer.