Birden Fazla Cihazı Birbirine Bağlamak

Birden Fazla Cihazı Birbirine Bağlamak

İş yerinizde ne kadar personeliniz ya da Roland cihazınız olursa olsun tek bir ağ kullanarak bunları birbirine bağlayabilirsiniz.

Paylaşımlı ağa bağlı bilgisayarlarınız üzerinden çalışanlarınız herhangi biri sunucuya çalışmaları gönderebilir. (VersaWorks, VersaWorks Dual ya da Rolandprintstudio’nun bilgisayarlarda kurulu olması gerekmektedir.) VersaWorks ya da VersaWorks Dual programlarının lisanslarına sahip değilseniz, RIP yükleyerek istediğiniz kadar cihazı kontrol edebilirsiniz.

VersaWorks kullanıcı ile cihaz arasında iki yönlü bir iletişim ağı oluşturarak kullanıcıların yazıcıdaki iş yükü, kalan mürekkep miktarı ya da cihazın şu anki durumu ile ilgili bilgiyi masalarından kalkmadan edinmelerini sağlar. Eğer iş yerinizde değilseniz iPad veya iPhone uygulamalarını kullanarak da işinizi takip edebilirsiniz.

Aynı anda dört yazıcıya kadar VersaWorks kullanılarak, bas & kes veya bağımsız vinil kesici kontrol edilebilir. Aynı zamanda tüm Roland yazıcılar (BN-20 hariç) Ethernet portu barındırdıklarından iş ya da bilgisayar ağınızda kolaylıkla bulunabilirler.

MAC kullanıcıları ise Rolandprintstudio ile aynı anda iki cihazı kullanarak işlerini yürütebilirler. Örneğin; bir yazıcı ve bir kesici aynı anda kullanılabileceği gibi iki yazıcı da aynı anda kullanılabilir.