Roland Innovations and Awards

Explore Roland DG milestones by clicking on the years and thumbnails below. View innovations for creative professionals in the graphic arts, signmaking, fine art reproduction, engraving and 3D modeling industries.

2016

Roland DG, TrueVIS ürün gamını, önceki VersaCAMM SP-540i modeline göre %60’a kadar daha hızlı olan 4 renk TrueVIS SG Serisi bas/kes cihazıyla genişletiyor.

Roland DG, yeni TrueVIS mürekkebi ve TrueVIS VG bas/kes cihazı ile yeni TrueVIS serisini duyuruyor. Yeni seri, yeniden tasarlanan bir iskelete ve yeni baskı kafalarına sahiptir.

Roland DG, Flor mürekkebi ile Texart serisine daha fazla canlılık kattı. Texart serisi, tekstil bazlı reklam uygulamaları, spor giyim, moda ve fazlası için işletmelere daha fazla çok yönlülük sunuyor.

Roland DG, LEF-300'ü VersaUV masaüstü flatbed yazıcı serisine katıyor. Daha büyük ölçekli üretim için tasarlanan LEF-300, kişiselleştirilmiş üretim için geniş bir yatağa sahiptir.

2015

Roland DG, Texart XT-640'ın tanıtımıyla yenilikçi süblimasyon baskı teknolojisine eklendi. Renk kalitesini en üst düzeye çıkarmak için 7 damlacık teknolojisine ve üretim hızını artırmak için çift baskı kafasına sahip XT-640, yüksek hacimli giysiler, tekstil bazlı reklam uygulamaları ve promosyon ürünleri oluşturmak için üretilir.

SOLJET EJ-640 Geniş Formatlı Renkli Yazıcı, Roland'ın yeni nesil yazıcılarının ilkini temsil eder. Yüksek hızlarda kaliteli çıktı arayan yoğun, yüksek hacimli dükkanlar için geliştirilir, çift yönlü baskı kafalarına ve yeni Roland DG EJ MÜREKKEP sistemine sahiptir.

Roland DG, iki yeni makinenin piyasaya sürülmesiyle birlikte dental kazıma yeniliklerine öncülük etmeye devam eder. Roland'ın ilk ıslak dental kazıma makinesi olan DWX-4W, cam seramiklerin ve kompozit resinlerin hassas ve karmaşık olmayan kazımaları için oluşturulur. Ayrıca Roland, DWX-51D kuru kazıma makinesini, zirkonya ve diğer malzemelerin hızlı ve zahmetsiz kazıması için piyasaya sürer.

Roland DG, bugüne kadar Roland'ın en gelişmiş masaüstü kesici olan CAMM-1 GS-24'ün piyasaya sürülmesiyle "son teknoloji" olarak yeniden tanımlanır. Perfore kesim, üst üste kesim ve kalın yüzeyleri kesebilme yeteneği ile GS-24, hızlı ve çok yönlüdür ve araç grafikleri, çıkartmalar, dekore edilmiş giysiler ve diğer grafiklerin kolayca üretilmesini sağlar.

Roland DG, ödüllü VersaUV platformu üzerine inşa edilen LEJ-640FT ile 152 mm kalınlığa kadar malzemelere baskı yapabilen, dünyanın ilk ve tek geniş formatlı flatbed UV yazıcısını geliştirir.

Rolandprintstudio (RPS), Roland DG'nin Mac OS için ilk RIP yazılımıdır. Süper hızlı Adobe PDF 64-bit baskı motoruyla desteklenen bu özellikli yazılım, hızlı baskılar, sınırsız hot folderlar ve kota hesaplaması için gelişmiş araçlar sunar. Ayrıca basamak ve tekrar fonksiyonlarını, gelişmiş döşeme ve daha birçok sezgisel RIP araçlarını içerir.

2014

Roland, en iyi katkı ve çıkarmalı prototip üretimi özelliklerini bir araya getiren monoFab serisi ARM-10 3D yazıcı ve SRM-20 kazıma makinesi ile 3D fabrikasyonun ön saflarında yer almaya devam eder.

Roland, Texart RT-640 süblimasyon yazıcısı, Texart mürekkebi ve ErgoSoft Roland Edition RIP yazılımı ile tekstil ve sert ürünlerde mükemmel renk ve kalite için eksiksiz bir süblimasyon çözümü sunar.

VersaEXPRESS RF-640 eko-solvent yazıcı, kalite, verimlilik ve uygun fiyat için onu en akıllı seçim haline getiren bir dizi akıllı yeni özellik sunar.

2013

Devrim yaratan DWX-4 kompakt dental kazıma makinesinin eklenmesiyle Roland, dental laboratuvarlar için kron, koping ve köprülerin dijital olarak kazınmasını her zamankinden daha kolay ve daha uygun maliyetli hale getirir.

Roland DG, ürün geliştirme, pazarlama, halkla ilişkiler ve şirket içi operasyonlar dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki çalışanların birleşik çabalarını daha fazla teşvik eden Global One'ı tanıtır.

Roland, 20 inçlik yeni modeli VersaUV® LEF-20'nin eklenmesiyle tezgah üstü UV flatbed yazıcı serisini genişletir. VersaUV® LEF-20, üç boyutlu nesnelere doğrudan baskı yapmak için gelişmiş özellikler ve daha fazla üretkenlik sunar.

SOLJET® Pro 4 XF-640'ın piyasaya sürülmesiyle Roland, yüksek üretim ortamlarına roket hızlı baskı, üstün görüntüleme ve eşsiz güvenilirlik getirir.

VersaCAMM® VSi serisi bas/kes cihazları, VersaCAMM'i dünyanın en çok satan geniş formatlı inkjet yazıcısı yapan her şeyi sağlar. Artı, ECO-SOL MAX 2 mürekkep, geliştirilmiş hız ve yeni kullanım kolaylığı sunar.

2012

64 inçlik VersaArt RE-640 yazıcısı, Roland'ın en yenilikçi dijital baskı teknolojilerini kaliteli görüntüleme için tasarlanmış hızlı, güvenilir bir üretim platformunda birleştirerek pazara girer.

123 ülkede 14 bölgeyi kapsayan dünya çapındaki ilk yarışma, Roland sahiplerinden 1100'den fazla çalışma toplanır. Japonya'da düzenlenen 30'uncu yıldönümü etkinliği, Creative Awards büyük ödül kazananının seçimi için ekrandaki çalışmalar ile Creative Awards bölgesel kazananları ve Roland temsilcilerini bir araya getirir.

Roland'ın bugüne kadarki en hızlı, en gelişmiş SOLJET'i piyasaya sürülür. 64 inç Pro 4 XR-640 bas/kes cihazı, yeni Işık Siyahı ve geliştirilmiş CMYK, Beyaz ve Metalik Gümüş ile ECO-SOL MAX 2 mürekkebine sahiptir.

2011

Roland DG, 30'uncu yıldönümünü dünya çapındaki Creative Awards ile kutlar ve dünya çapında Roland kullanıcılarının oluşturduğu 1.100'den fazla çalışmayı çeker.

Roland, dental kazıma serisini, 5 eksenli işleme kabiliyeti ve dental protez üretimi için otomatik uç değiştiricisine sahip DWX-50 ile genişletir.

Yenilikçi VersaUV serisi, 100 mm kalınlığa kadar olan nesnelerde CMYK, Beyaz ve Glos UV mürekkep baskısı yapmasına olanak tanıyan LEF-12 ile tezgah üstü flatbed seçeneğine sahiptir.

Roland, 12.7mm kalınlığa ve 1625mm genişliğe kadar rulo medyaya veya sert yüzeylere baskı yapan ilk flatbed yazıcısı VersaUV LEJ-640 hibrid flatbed'i tanıtır.

Konfeksiyondan etiketlere ve kompakt 20" genişlikteki çıkartmalara kadar her şeyi üretmek için mükemmel olan VersaStudio BN-20, Roland'ın bas/kes ve metalik mürekkep özelliklerini masaüstüne getirir.

2010

DWX-30, Roland'ın ilk dental kazıma makinesi olarak piyasaya çıkar.

Roland bugüne kadarki en büyük, en güçlü kesicisi GX-640'ı duyurur.

VersaUV yeniden ön plana çıkar. İlk olarak yeni 54" LEC-540 ile ve daha sonra Yeni İnovasyon için prestijli Etiket Endüstrisi Global Ödülü’nü kazanarak.

Roland'ın şimdiye kadarki en çekici VersaCAMM'leri, VS Serisi 40", 54" ve 64" bas/kes cihazları anında en çok satanlar haline gelir.

2009

Roland, başlangıç seviyesi kazıma için EGX-30A masaüstü gravür makinesini tanıtır.

Roland, yeni ve EGX-360 döner hediye gravür makinesi ile kazıma çözümleri serisini genişletir.

Roland DG, Roland DGA ile iş birliği içinde "Imagine. Roland" marka girişimini başlatır.

Roland Akıllı Geçiş Kontrolü özelliğine sahip yeni VersaCAMM VP ve AdvancedJET "i" modelleri pazara girer.

Roland, XC-540MT bas/kes cihazı için özel olarak üretilen dünyanın ilk metalik gümüş eko-solvent mürekkebini tanıtır.

2008

Yeni Roland JWX-30 kazıma makinesi ile mücevher modeli yapımında bir yükseltme olur.

Özel giyim uygulamalarında kullanılan Roland R-Wear Studio, Roland gravür makineleri ve kesicileri için geliştirilmiştir.

Roland, beyaz mürekkep özelliklerine ve Roland Akıllı Geçiş Kontrolü teknolojisine sahip yenilenmiş SOLJET Pro III XC-540'ı piyasaya sürer.

VersaArt Serisi geniş formatlı eko-solvent inkjet yazıcılar pazara girerek üstün performans ve değer sunar.

Devrim niteliğindeki yeni VersaUV LEC-300, dünyanın ilk UV inkjet bas/kes cihazıdır ve Roland'ı ambalaj prototipleri ve kısa süreli etiketler gibi yeni pazarlara yönlendirir.

2007

Roland'ın AdvancedJET büyük formatlı inkjet serisine, Mesh baskı yetenekleri ve yeni bir 74" model eklenir.

Roland, EGX-350 profesyonel model gravür makinesini ve yapay elmas motifleri de dahil olmak üzere özel giyim dekorasyonu için R-Wear Çözümlerini tanıtır.

"Saf Baskı Performansı" için Roland Akıllı Geçiş Kontrol özelliğine sahip yeni serisi olan SOLJET Pro III inkjet yazıcılar serisi XJ piyasaya sürülür.

Roland, popüler VersaCAMM serisine iki yeni yüksek performanslı model ekler. VP Serisi bas/kes cihazları: "VersaPower ile süper kahramansınız."

2006

Roland DG, 25. yıldönümünü kutlar ve dayanıklı grafik endüstrisi için geniş formatlı inkjet yazıcıların dünya çapında bir numaralı tedarikçisi olarak ortaya çıkar.

Roland, bugüne kadarki en hızlı geniş formatlı yazıcıyı, EcoXtreme solvent mürekkebli 104" AdvancedJET AJ-1000'i piyasaya sürer.

Roland, Hi-Fi Express FP-740 74" süblimasyon yazıcısı ile geniş bir süblimasyon pazarındaki inovasyon dalgasına yönelir.

Profesyonel kalitede vinil kesicilerin GX-PRO Serisi, Roland'ın vinil kesme cihazlarındaki mükemmeliyet geleneğini sürdürür.

Roland, şimdiye kadarki en gelişmiş entegre bas/kes cihazı olan SOLJET Pro III XC-540'ı piyasaya sürer. Aynı yıl, son kullanıcı Martin Charles, Miami Vice filmi için bu cihazı kullanır.

2005

Roland, maskot Max robotu ile geliştirilmiş eko-solvent mürekkep ECO-SOL MAX'ı tanıtır.

GX-24 vinil kesici, bugüne kadar Roland'ın en hızlı, en hassas masaüstü vinil kesicisi olarak piyasaya girer.

Roland, yüksek hassasiyetli Metaza MPX-70 darbeli fotoğraf yazıcı ile ilk darbeli fotoğraf yazıcının başarısını takip eder.

Roland, V Teknolojisini Roland VersaWorks içeren yeni, yüksek performanslı SOLJET inkjetler ile tanıştırır.

2004

Roland, geniş formatlı baskı pazarına SOLJET SJ-1000 ile girer.

Roland, yeni 54" model olan SP-540V ile VersaCAMM bas/kes cihazlarının başarısından yarar sağlar.

Roland mühendisleri tarafından üretilen güçlü bir RIP yazılımı olan Roland VersaWorks, tüm Roland inkjetleriyle standart olarak gönderilmeye başlar.

2003

VersaCAMM ve SOLJET inkjetlerin hem kaplanmış hem de kaplamasız medyalara doğrudan baskı yapmasını sağlayan devrim niteliğindeki yeni Eco-SOL hafif solvent mürekkep piyasaya sürülür.

Roland'ın “Go Uncoated” kampanyası, Eco-SOL hafif solvent mürekkepli yeni SOLJET EX modellerinin altını çizerek sektörde bir sıçrama yapar.

2002

EGX-400/600 ve EGX-20, Roland'ın masaüstü ve tezgah üstü gravür makinelerindeki başarısına devam eder.

Roland, yüksek performanslı inkjet yazıcıların ve bas/kes cihazlarının tamamen yeni ailesi Pro II Serisi'ni tanıtır.

2001

Roland, dünyanın ilk rulolu masaüstü bas/kes cihazı ColorCAMM PC-12'yi tanıtır.

Roland'ın vinil kesicilerdeki yeniliği, en yeni CX PRO Serisi ile devam eder.

Roland, bilgisayar donanımlı masaüstü kazımada sektörün en iyi değeri olan EGX Serisi gravür makinelerini piyasaya sürer

LPX-250, ekonomik bir fiyat için düzlem ve döner tarama sunan dünyanın ilk lazer tarayıcısı olur.

SOLJET dünyanın en ekonomik solvent bas/kes cihazı haline gelir ve geliştirilmiş dış mekan dayanıklılığına sahip Sol mürekkep içerir.

2000

Roland, değişken damlacık teknolojisine sahip dünyanın ilk 8 renkli geniş formatlı inkjet yazıcısı, çığır açan Hi-Fi JET PRO'yu piyasaya sürer.

Roland, şirket içi hızlı prototip üretimi için MDX Serisi masaüstü kazıma makinelerini tanıtır.

Dünyanın ilk darbeli fotoğraf yazıcısı Roland MPX-50, kişiselleştirilmiş kolye, hediyelik eşya ve hediyeler için bir dünya olanak sunar.

1999

CJ-500, dünyanın ilk 6 renkli geniş formatlı inkjet bas/kes cihazıdır.

1998

Roland, 1440 dpi’lık baskı için dünyanın ilk 6 renkli geniş formatlı inkjeti Hi-Fi JET FJ-50'yi tanıtır.

1997

Roland, geniş formatlı termal transfer bas/kes cihazları olan ColorCAMM PRO ailesini tanıtır.

PIX-3, modelleme kili dahil olmak üzere sert veya yumuşak maddelerin hassas taraması için Roland Active Piezo Sensör teknolojisine sahip ilk dokunma problu 3D tarayıcıdır.

1996

Roland, dünyanın ilk geniş formatlı inkjet bas kes cihazı CAMMJET CJ-60'ı tanıtır.

CS-20; kazıma, kalem çizimi ve vinil kesim sunan dünyanın ilk ploteridir.

1995

Roland, orijinal ColorCAMM PNC-5000 ile dünyanın ilk vinil bas/kes cihazını tanıtır.

1994

Roland, PNC-1050 zincir beslemeli vinil kesiciyi tanıtır.

1993

Roland, PNC-900 ile yeni nesil vinil kesicileri tanıtır.

1991

Stika SCP-85 tanıtılır, bu da STX-7/8 ve SX-8/12/15'i beraberinde getirir.

1989

PNC-1000'in popülaritesi, PNC-1100, PNC-900, CM-12/24 ve CX-12/24'ü beraberinde getirir.

1988

Roland, dünyanın ilk çift amaçlı vinil kesici ve kalem ploteri olan CAMM-1 PNC-1000'i tanıtır.

1987

Roland, dünyanın ilk masaüstü CNC kazıma makinasını PNC-3000 ile tanıtır.