Yeni DGSHAPE Dental Kazıyıcılar Laboratuvar Dostu Otomasyon ve Yönetim Araçları için Artan Talepleri Karşılıyor

Roland DG Corporation sahipliğindeki dental kazıma çözümlerinin lider tedarikçisi DGSHAPE Corporation, iki yeni 5 eksenli dental kazıyıcıyı piyasaya sürdüğünü duyurdu: yatırımın geri dönüşünü ve verimliliği tek bakışta izlemeniz için yeni DWINDEX yazılımı ile DWX-52DCi Otomatik Disk Değiştirici model ve endüstri standardı DWX-51D’nin ardıl modeli olan DWX-52D.

DWX serisi dental kazıyıcılar 2010 yılında piyasaya sunulduklarından bu yana, dünya genelindeki dental laboratuvarların ana akım dijitalleşmesine katkıda bulunan kompakt masaüstü boyutları, kullanıcı dostu özellikleri, sağlam güvenilirliği ve açık yapısı ile dünya genelinde yaygın bir şekilde tanınmış ve endüstri ödüllerine kavuşmuştur. DWX-52DCi ve DWX-52D, dijital dental iş akışını daha da otomatik hale getirmek ve optimize etmek için heyecan verici yeni özellikler ve yetenekler içerir.

dwx-52dci_photo.jpgAltı diske kadar farklı malzeme yükleyebilen DWX-52DCi, laboratuvar verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak için kazıma sırasında disklerin otomatik olarak değiştirilmesini sağlayan Otomatik Disk Değiştirici (ADC)’ye sahiptir. Buna ek olarak DWX-52DCi, çalışma süresi, kullanılan malzemeler ve çıktılar da dahil olmak üzere önemli verimlilik indekslerini izlemek için yeni DWINDEX yönetim yazılımını destekler. DGSHAPE Corporation Genel Müdürü Kohei Tanabe’ye göre şirket, yoğun laboratuvarların yöneticileri için bilgi toplama ve karar almayı kolaylaştırmak amacıyla DWINDEX’i geliştirdi. Tanabe konu ile ilgili “Şimdi, bir bakışta malzemeleri ne zaman sipariş edeceğinizi, uçları ne zaman değiştireceğinizi ya da yatırımın getirisini saptayabilirsiniz. Dijital diş hekimliği nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zeka (AI) dönemine girdiğinde, bu özellikler de önemli unsurlar haline gelecektir.” dedi.

dwx-52d_640x436_photo.jpgDWX-52D, çeşitli malzemelerin hızlı ve güvenli kurulumunu sağlayan ve disk kullanımını en üst düzeye çıkaran, laboratuvar çalışmasını kolaylaştıran ve daha verimli hale getiren yeni bir mandal sistemi ile donatılmıştır. Her iki kazıyıcı; zirkonya, mum, PMMA, alçıtaşı, PEEK, fiberglass, kompozit resin ve krom kobalt sinter metalin yer aldığı çok çeşitli malzemelerin tamamen otomatikleştirilmiş 5-eksenli kazıması için bir Otomatik Uç Değiştirici (ATC)’yi de içeren son dental teknolojiye sahiptir. Tipik uygulamalar arasında kronlar, kopingler, köprüler, inlay ve onlayler, kaplamalar, abutmentler, implant barları, vidalı kronlar, protezler, modeller, cerrahi kılavuzlar ve ısırma plakları yer alır.

Otomatik Uç Değiştirici bir gece boyunca kesintisiz kazıma için 15 uç tutabilir ve temiz bir işlem için temizlik ucu için ayrılan ek bir alana sahiptir. DGSHAPE’in yüksek kaliteli, hassas kazıma konusundaki itibarını devam ettiren bu iki kazıyıcı, vidalı eksen kontrollü sabit bir çerçeve, beş eksenin otomatik kalibrasyonu ve PMMA’ya kazıma yaparken statik elektriklenmeyi azaltan bir iyonlaştırıcı içermektedir. Hava basıncı, kazınan malzemenin türüne bağlı olarak sürekli, güvenilir üretim için otomatik olarak ayarlanır.

Diğer gelişmiş özellikler arasında, kullanıcıların yüksek hacimli üretimleri için tek bir bilgisayardan dört makineye kadar ayarları hızla yapılandırabilmesini sağlayan bir Sanal Makine Paneli (VPanel) bulunur. Kesintiyi en aza indirmeye yardımcı olmak için VPanel, kullanım durumunu izler ve kazımanın sonunda ya da operatör müdahalesi gerekli olduğunda e-posta bildirimleri gönderir.

Tanabe sözlerine, “DWX-52DCi ve DWX-52D, DGSHAPE ürünlerinin son çıkanlarıdır ve müşterilerimizin kolay kullanım, birkaç dakika içerisinde kullanıma hazır hale gelebilen tak ve çalıştır cihazları taleplerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Açık yapısı, diş teknisyenlerinin öğrenme süresini kısaltmak ve her üretim ortamı için ideal iş akışını yaratmak için aşina oldukları CAD/CAM yazılımı ile kullanılabilmeleri anlamına gelir.” şeklinde devam etti.

DGSHAPE Corporation Nisan 2017’de Roland DG Corporation’dan ayrı bir birim haline gelmiştir. Tanabe sözlerini “DGSHAPE’in misyonu, geleceği şekillendiren gelişmiş dijital çözümlerini sunmak için kendi tescilli dijital hücre üretim sistemi ve global müşteri servis ve desteğinin yanı sıra Roland DG'nin 30 yılı aşkın bir süredir geliştirdiği 3D dijital üretim teknolojilerini ve uzmanlığını denetim altına almaktır.” diyerek sonlandırdı.

DGSHAPE, Roland Easy Shape’in yeni adıdır.