Roland’ın Yeni TrueVIS Serisi’nden İlk Eco-Solvent Bas/Kes.

Dünya çapında geniş formatlı mürekkep püskürtmeli yazıcıların ve bas/kes makinelerinin üretiminde lider konumunda olan Roland DG TrueVIS VG-640/540 64” ve 54”  geliştirilmiş geniş formatlı, eco-solvent mürekkep püskürtmeli bas/kes makinelerinin yeni jenerasyonunu TrueVIS markası adı altında piyasaya süreceğini duyurdu.

Roland DG İş Geliştirme Departmanı Bölüm Başkanı Yuko Maeda’ya göre, TrueVIS markası Roland DG’nin mürekkep formülasyonu, baskı kafası tasarımı, netlik kontrolü ve yazılım mühendisliğindeki teknik kapasitesini artırarak kullanıcılarına daha çok esneklik sağlayarak ilerlemeleri için imkan veriyor. Maeda, ‘’ Servis ettiğimiz her pazar ve uygulama için en uygun lider teknolojiyi kullanıcılarımıza en kullanışlı çözümü sunmak adına bir araya getiriyor olacağız.‘’ dedi.

TrueVIS VG-640 ve VG-540.

VG Serisi Roland DG’nin  bugüne kadar en gelişmiş bas/kes makinelerini temsil ediyor. Maeda, ‘’Amacımız müşterilerimize işaretler ve grafiklerin geniş bir dizisi için optimum üretim kapasitesi sağlayarak, işlerine çözüm olacak yenilikçi, teknoloji harikası çözümler sunmak. VG bas/kes’ler açık ve kapalı alan reklamlarının, araç grafiklerinin, afişlerin, poster ve vitrinlerin, etiket ve çıkartmaların, ambalaj prototiplerinin,  giyim ısı transferlerinin ve daha birçok şeyin üretimi için ideal araçlardır.’’ diye belirtti.

TrueVIS VG serisi bas/kes’ler, yüksek atış frekansı sağlamak için mürekkep haznesine bağlı metal levhayı kontrol etmede esneklik sunan dört adet yeni geliştirilmiş Roland DG FlexFire baskı kafaları ile donatıldı. FlexFire baskı kafaları aynı zamanda üç boyutlu net damlacık yerleşimi sağlar ve Roland DG’nin önceki modellerine nazaran yaklaşık %25 oranında daha geniş baskı geçişi sunar. Maeda konu ile ilgili olarak ‘’Yeni FlexFire kafa ve yeni TrueVIS mürekkebin (baskı kafaları için özel olarak tasarlanmış) kombinasyonu müthiş ince detaylar ve vinil üzerinde yüksek kalite modunda 10.6m2/s ve afiş üzerinde Dual CMYK mürekkep konfigürasyonunda*1 saatte 34.8m2 ‘ye kadar üretim hızında canlı renkler sunmaktadır.’’ dedi.

VG-640/540 aynı zamanda 7 renk (CMYK artı Açık Cyan, Açık Macenta ve Açık Siyah) ve 8 renk (CMYKLcLmLk artı Beyaz*2) mürekkep konfigürasyonu önermektedir. Açık Cyan, Açık Macenta ve Açık Siyah pürüzsüz geçişler , mükemmel cilt tonları ve güzel resimler sunarken, Beyaz mürekkep transparan pencere grafikleri için olağanüstü opaklık sağlar.

 

TrueVIS VG-640 ve VG-540.

 

VG-640/540 için, daha az atık ile temiz çalışma amacıyla gizli bir mürekkep yuvasına kaydırılan tekrar kullanılabilir kartuşlara düzgünce yerleştirilen 500 cc’lik torbalar içerisinde gelen yeni TrueVIS mürekkepleri kullanır. Dual CMYK konfigürasyonunda, her bir renk için 1 litreye kadar mürekkep doldurulabilir, yüksek hacim ve gözetimsiz üretim için idealdir. VG’ye dahil olan Yeni Roland VersaWorks Dual RIP yazılımı doğru asetatlar ile dosyalar da dahil olmak üzere yerli PDF'lerin yanı sıra eski PostScript dosyaları yorumladığı yeni bir çekirdek motorunu ön plana çıkarmakta. VG-640/540’ın hassas kesme mekanizması, Roland DG’nin son kesim teknoloji gelişmelerinden, karmaşık tasarımların kolaylaştırıcı güvenilir kontur kesiminden, lamine zemin işaretleri için böyle kalın malzemeleri kesme gibi olası uygulamalar yelpazesini genişlemesinden benimsenmiştir.

VG-640 ve 540, diğer benzer cihazlardan daha kolay kullanımlı bir şekilde tasarlandı. Yeni geliştirilen Roland DG Mobil Panel kullanıcılara control paneli özelliklerini iOS ya da Android işletim sistemlerine sahip mevcut akıllı telefonları veya tabletlerinden bir Bluetooth bağlantısı*3 aracılığı ile kullanma imkanı sağlıyor. Bu gelişmiş yeni özellik, operatörlere makine durum güncellemeleri almanın yanı sıra ayarlamalar yapmak ve mobil cihazdan baski testi ve temizlik fonksiyonlarını yürütmeleri için doğrudan ya da uzaktan VG aralığında zengin bir arayüz sağlar. Ayrıca, yeni ön plana çıkan LED ışıkları renk kodu operasyonlarının güncellenmesini sağlamasının yanı sıra, yazıcının içinin görünmesini sağlayarak durumunu kontrol etmeyi ve  bakım işlerinin yapılmasını kolaylaştırır.

Son olarak, Maeda TrueVIS’in güvenilirliğin ve ekonominin yeni bir seviyesine damga vurduğunu belirtti. ‘’Optimize edilmiş baskı teknolojisi, VG’nin düşük mürekkep kullanımı ile canlı renk üretimine ve alternatif mürekkep teknolojileri ile karşılaştırıldığında asgari elektrik kullanımına olanak vermektedir. Bu, ürün ömrü boyunca önemli ölçüde tasarruf sağlar. ‘’ dedi.

Maeda ‘’Roland DG, eco-solvent geniş formatlı yazıcıları ve bas/kes’leri 10 yıldan daha fazla bir zaman önce tanıttı,’’ dedi. ‘’Ve kalıcı grafik için dünya çapında bir numaralı tercih olmak için devam ediyor. Bir dünya lideri olarak, TrueVIS markasını geliştirmemizin sebebi olan pazarı ileriye taşıyabilmeye devam etme gerekliliğini kabul ettik.’’ diyen Maeda, sözlerine devam ederek ‘’ TrueVIS’in marka konsepti, kullanıcıların çekici görsel sonuçlara ulaşabilmeleri adına vizyonlarına hayat vermeleri için doğru netliği ve gücü çalışır hale getirmeyi temsil ediyor. Roland DG Bakımı, Roland DG Yaratıcı Merkezi ve Roland DG Akademisi de dahil olmak üzere, müşterilerimizin işletmelerinin ve tüm sektörün genişlemesine yol açan kapsamlı müşteri desteğimizle birleştirilen VG serisinin fonksiyonelliğine inanıyoruz.’’ dedi.

*1 Dual CMYK mürekkep konfigürasyonunda VG- 640 için.
*2 Beyaz mürekkep satışının yılın ikinci yarısının başlarında yapılması planlanmaktadır.
*3  Tablet / akıllı telefon dahil değildir.