Roland TrueVIS eko-solvent bas & kes çözümleri kanıtlanmış kalitesi ve maliyet etkinliği ile piyasa beklentilerinin üstüne çıkıyor…

Canlı Tavizsiz TrueVIS bas & kes gösterilerini FESPA’da görün.

Roland DG Standı B20, Hall 2.2 27 Nisan 2018 – 35 yılı aşkın üretim deneyimiyle dijital baskı teknolojilerinin lider üreticisi Roland DG Corporation, 2018 FESPA Küresel Baskı Fuarı’nda stant B20 hall 2.2’de, ödüllü TrueVIS eko-solvent bas/kes serisinin canlı ‘tavizsiz bas & kes’ gösterilerini sunacak.

Sektörde yüksek kalitesi ve güvenilir çözümleriyle tanınan Roland DG, dünya çapında satılan 116.000’den fazla cihazıyla 1 numaralı bas & kes markası1. Çok yönlülük ve üretkenlikten taviz vermeden çarpıcı baskı kalitesi sunan Roland TrueVIS bas & kes, piyasada iyi bilinen ve yerleşmiş bir çözümdür. Mürekkep formülasyonu, baskı kafası tasarımı, hassas kontrol ve aygıt yazılımı mühendisliğindeki teknik ilerlemeler ile TrueVIS yazıcı/kesicileri, iç ve dış mekan reklamları, araç grafikleri, afişler, posterler ve satış noktaları, etiketler ve çıkartmalar, ambalaj prototipleri, giyim ısı transferleri ve daha fazlası için idealdir.

Roland DG EMEA İş Geliştirme ve Ürün Yönetimi Müdürü Paul Willems konuyla ilgili, “TrueVIS, Roland’ın entegre bas ve kes konusundaki uzmanlığının, kullanıcılara maliyet etkinliği, kalite, çok yönlülük ve üretkenlik açısından ‘gerçek’ faydalar sağlayan doruk noktasıdır.” diyor. Amacımız, en iyi üretim kabiliyetini sunarken müşterilerimizin işletmeleri için yenilikçi ve son teknoloji ürünü bir çözüm sunmaktır. Roland TrueVIS, Latex’e karşı bir üçüncüye kadar olan işletme maliyetlerinden tasarruf ederek kaliteden ödün vermeden son derece düşük maliyetli üretim gerçekleştirmenin mümkün olduğunu kanıtlıyor.

versa_uv.jpg

Uzun süredir Roland müşterisi olan Hollanda'da Eelan'ın sahibi Joris Langedijk, FESPA'daki bir gösteriyi takiben Avrupa pazarındaki ilk TrueVIS VG-640'ı satın aldığını açıkladı: “TrueVIS’i görür görmez etkilendik ve fuarda satın almaya karar verdik. Kolay mürekkep ve medya geçişi ve PDF işleme için sorunsuz VersaWorks Dual yazılımı ile çalışmak kesinlikle bir mutluluk. Aynı zamanda VG-640, ofisimizde de oldukça güzel görünüyor - mükemmel resim! Özellikle fotoğrafçılığa yönelik, baskı kalitesinin son derece önemli olduğu vinil, tekstil ve kanvas gibi çok çeşitli malzemeler üzerinde çoğunlukla özelleştirilmiş ve kısa dönemli tabelalar sunuyoruz. Kesinlikle mükemmel olmadan buradan hiçbir şey ayrılmaz. Yakın zamanda bir battaniyenin üzerine bir bebek portresi basmıştık ve bebeğin cildini ve battaniyenin yumuşaklığını neredeyse hissedebileceğiniz çok fazla ayrıntı vardı.

TrueVIS, görsellerimizi beklediğimizden bile daha canlı bir hale getiriyor. Biz bundan çok memnunuz!” Eko-solvent mürekkepler: üstün kalite ve performans Roland DG’nin eko-solvent TrueVIS mürekkepleri, özel havalandırma ve çevre ekipmanına ihtiyaç duymadan iç ve dış mekan kullanımı için güvenli olan düşük kimyasal salınımını belirten GREENGUARD sertifikasına sahiptir. TrueVIS mürekkepleri daha hızlı kuruma, daha düşük mürekkep maliyetleri ve yoğun siyahlar, yumuşak geçişler, açık ve koyu yüzeylere baskı için beyaz mürekkep seçeneği2 gibi zengin ve parlak canlı renkler üretme konusunda övgüye değer. Roland baskı kafaları, baskılara boyut ve pürüzsüz kontrastlar sağlayan hassas ve mükemmel yerleştirilmiş yuvarlak mürekkep damlacıkları sunar. İstikrar ve güvenilirliğin yanı sıra farklı medya türlerini idare etmedeki esneklik eko-solvent mürekkeplerini, birçok tabela üreticisi için tercih edilen teknoloji haline getirmektedir. Yakın zamanda yapılan bir karşılaştırma testinde, 10 baskı uzmanından 8'inin Lateks3 üzerinde Roland eko-solvent TrueVIS baskılarının kalitesini tercih ettiği belirlenmiştir. Endüstri baskı & mürekkep uzmanı Simon Eccles’in konuyla ilgili görüşleri ise şu şekilde: “Eko-solvent mürekkepler oldukça sağlamdır ve dirençli, esnek ve dayanıklı iyi film özelliklerine sahip güçlü baskı stabilitesine izin verir. Kullanıcı dostu olmaları, çok yönlülükleri ve düşük giriş maliyetleri onları en ideal seçenek haline getirir. Gerçekten birçok geniş formatlı yazıcı için eko-solvent, ihtiyaç duyacakları tek sistem olabilir.” 

truevis.jpg

Düşük işletme maliyetlerinde yüksek verim 20 yıllık entegre bas & kes üretim uzmanlığının sonucu olan TrueVIS teknolojisi, modern baskı profesyonel çalışmalarını desteklemek için bağlantılı özelliklere sahiptir. Roland DG Mobil Panel, kullanıcıların iOS veya Android işletim sistemine sahip mevcut akıllı telefon veya tabletleriyle kontrol paneli işlevlerini, Bluetooth bağlantısı4 kullanarak gerçekleştirmelerini sağlar. Bu yenilikçi özellik, operatörlerin makine durumu güncellemelerini almalarına, test baskısı ve temizleme işlevlerini mobil cihazlarından yürütmelerine olanak veren zengin bir arayüz sağlar. TrueVIS basım / kesim makinaları, mürekkepler ve RIP yazılımı arasındaki entegre çözüm ve sinerji, daha akıcı bir iş akışı ve optimize edilmiş performans sunar.

Roland VersaWorks Dual RIP'nin en son sürümü, saydamlıkları olan dosyalar da dahil olmak üzere yerel PDF'lerin yanı sıra eski PostScript dosyalarını doğru şekilde yorumlayan yeni bir çekirdek motoru sunar. Hassas kesim mekanizması, karmaşık tasarımların güvenilir kontur kesimini kolaylaştırır, böylece lamine yer tabelaları için kalın malzemeler kesmek gibi olası uygulama çeşitlerini genişletir. Roland’ın Almanya’daki partneri Geonit’in Genel Müdürü Holger Nitsch’in konu ile ilgili yorumu şu şekilde: “Geçtiğimiz yıllarda farklı markaların birçok geniş format yazıcısını kurduk. TrueVIS baskı/kesim makinaları kurulum açısından oldukça kolay ve çalışması zevkli, neredeyse bir iPhone gibi: Sadece tak ve çalıştır! Müşterilerimiz bu fonksiyonelliğe değer veriyor ve yüksek kalite ve verimlilikten oldukça memnunlar.” Roland’ın FESPA’da öne çıkan varlığı Roland'ın FESPA'daki teması olan 'Sizin için önemli olan, bizim yaptıklarımıza ilham verir’, devam eden müşteri taahhütlerini ve bağlılıklarını destekliyor. TrueVIS bas & kes çözümlerine ek olarak, Roland standında UV- LED flatbed ve bant yazıcılarından çok yönlü VersaUV S-Serisi de dahil olmak üzere diğer önde gelen çözümlerin geniş bir yelpazesi de yer alacak.

İlk FESPA göstergesini elde eden S-Serisi, her türlü üretim ortamına ve gereksinimlerine uygun, çok çeşitli alt tabakalara ve 200 mm yüksekliğe kadar nesnelere baskı yapan etkileyici bir konfigürasyon ve boyut yelpazesi içerir. Ayrıca Roland, süblimasyon tekstil yazıcıları ve bir dizi küçük baskı, kesim ve kişiselleştirme cihazı ile birlikte VersaUV LEF masaüstü serisini de sergileyecek.

Roland DG EMEA Pazarlama Müdürü Gillian Montanaro konuyla ilgili, “TrueVIS serisinin piyasa beklentilerini fazlasıyla karşılıyor olmasından oldukça mutluyuz. Müşterilerimizin beklentileri gibi marka sadakati ve müşteri memnuniyeti oldukça yüksek. Sağlam ve kârlı bir işletme yaratmak konusunda onları ve partnerlerimizi desteklemek ve en iyi çözümleri sunmak, FESPA’da açıkça tekrar teyit edilecek taahhüdümüzdür.” dedi. 1 2009 Q4-2017 Q1 InfoTrends Geniş Format Sevkiyat Takip Raporu 2 VG Serisi ile beyaz mürekkep seçeneği mevcuttur. 3 Vinil, afiş ve kağıt üzerindeki baskılarla karşılaştırıldığında. 2018 Şubat ayında yapılan ankette 96 cevap. 4 Tablet / akıllı telefon yazıcı paketine dahil değildir.

Roland DG Corporation hakkında Roland DG Corporation; TrueVIS, SOLJET, VersaCAMM, VersaUV ve Texart serileri geniş formatlı inkjet cihazları, tabela, araç grafikleri, kişiselleştirme, giyim ve tekstil dekorasyon endüstrisi için CAMM-1 ve STIKA vinil kesiciler dahil olmak üzere, profesyonellerin ve meraklıların hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış ürünlerin lider üreticisidir. Roland DG 2017 yılında DGSHAPE Corporation’ı dental endüstrisi için DWX kazımaların ve DWP 3D yazıcıların, medikal cihaz, endüstriyel etiketleme ve kişiselleştirme sektörü için MPX fotoğraf etkili yazıcıların ve hızlı prototiplendirme, imalat ve hobi endüstrileri için kazıma makineleri ve masaüstü 3D yazıcıların MDX ve monoFab serisinin de içerisinde yer aldığı şirketin yenilikçi 3D ürünlerini geliştirmek ve pazarlamak için kurdu. Şirket, 200'den fazla ülkede ve dünya çapındaki bölgelerde dağıtılan ürünleri üretmek için tescilli hücre üretim teknolojisini kullanıyor.