Roland, En Yeni Ürünleriyle Fespa Eurasia 2014'te!

Dünyanın önde gelen dijital baskı teknolojileri üreticisi Roland DG, görsel iletişim sektörüne özel pek çok ayrıcalıklı ürününün yanı sıra benzersiz uygulama çözüm ve hizmetlerini  Fespa Eurasia 2014 Fuarı’nda sektör temsilcileriyle buluşturacak.Roland

Yenilikleri FESPA 2014'e Damga Vuracak!

Roland'ın en yeni ürünü olan ECO-UV mürekkepli flatbed UV yazıcısı VersaUV LEJ-640F, Türkiye pazarında ilk defa Fespa Eurasia Fuarı kapsamında sergilenecek. 15 cm kalınlığa kadar hem esnek, hem de sert katmanlara baskı yapabilme özelliğine sahip LEJ-640F, CMYK beyaz ve berrak mürekkepli baskı yaparak kullanıcıların çok sayıda renksiz ve renkli materyale dikkat çekici metin ve grafik baskıları yapmasına da imkan tanıyor. Üstelik, dokuları ve kabartma efektlerini oluşturmak için şeffaf mürekkepten yararlanıyor.

Roland aynı zamanda kendisine ait Texart mürekkebi kullanan 64 inçlik boya süblimasyon yazıcısı yeni Texart RT-640'ı da ilk defa fuarda sergileyecek.  Cihazda dört (CMYK) veya sekiz (CMYKLcLmOrVi) renkli mürekkep konfigürasyonu ve iki farklı RIP yazılım seçeneği mevcut:  ErgoSoft Roland Edition ve Roland VersaWorks. Turuncu ve mor mürekkebin de eklenmesiyle RT-640 olağanüstü geniş bir renk gamı sunarak yüksek kontrastlı canlı baskılara olanak sağlıyor. Yeni Siyah mürekkep kusursuz, yoğun ve üst düzey baskılar üretmek için derinlik ve yoğunluk sunuyor. RT-640; tekstil, tabela, iç tasarım, moda ve orijinal ürünler gibi çok çeşitli uygulamayla görsel iletişim sektörüne değer katmayı hedefliyor.

Geniş yazıcı ağı

Roland DG, dört renk (CMYK) ECO-SOL MAX2 mürekkepleri ile donatılmış ve  iPad kontrolü sağlayan yeni ürünü VersaEXPRESS RF-640 ’ı fuar kapsamında sergileyecek.

Sahip olduğu etkileyici baskı hızı, olağanüstü baskı kalitesi, geliştirilmiş verimlilik özellikleri, eşsiz güvenilirliği ve satış sonrası destek hizmetleri; Roland VersaEXPRESS RF-640 dört-renk baskı makinesini, baskı endüstirisi için en ideal tercihe dönüştürüyor.

En son baskı kafası teknolojisi ve GREENGUARD Gold-sertifikalı ECO-SOL MAX2 mürekkepleri ile donanımlı RF-640, 48.5m2/saate kadar varan hızlarda canlı baskılar sunuyor. RF-640’ın diğer nitelikleri ise yeni Roland Ink Switching Sistemi, mürekkep bittiğinde işlemi durdurmadan ve baskıya yeniden başlamadan mürekkep değişimi yapılmasını sağlıyor. Ayrıca “Roland Printer Assist” iPad uygulaması, bir iPad tableti ile uzaktan üretimin kontrol edilmesine, test printing ve cleaning işlemlerinin yönetilmesine olanak veriyor.


CMYK renklerine sahip 64 inç genişliğindeki SOLJET PRO4 XF- 640, Roland’ın bir diğer ilgi çekici baskı çözümü. Güç ve hız için tasarlanmış eşsiz bir gövde mühendisliğine sahip olan ve 102m2/saat hızında kararlı baskı sunan ürün yüksek volümlü üretim ortamları için ideal.

Gelişmiş ECO-SOL MAX2 mürekkep teknolojisi ile donanımlı XF-640, inanılmaz hızı ile canlı ve detaylı görseller üretiyor. Çift CMYK mürekkep setine sahip olan ürün, geniş bir renk gamı, çabuk kuruyan baskılar ve dış mekanda olağanüstü dayanıklılık sağlıyor.

XF-640 geniş bir yelpazede canlı, çarpıcı renklerle dış ve iç mekana dayanıklı afişler, posterler, tabelalar, araç, cam ve sergi grafikleri, rulo afişleri, pull upslar ve daha fazlasını yüksek bir hızla ve son derece mükemmel kalitesiyle basıyor.

Dünyanın 1 Numarası'ndan Bas-Kes Çözümleri

Bas&Kes çözümleri ile dünya çapında üretim lideri olan Roland DG, yüksek kaliteli öncü modeli, güvenilir performans ve benzersiz çok yönlülüğü ile ünlü olan SOLJET PRO4 XR-640’ı da Fespa Eurasia 2014'te ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

SOLJET PRO4 XR-640, 64” bas&kes özelliği sayesinde ; afiş, işaret levhaları, posterler, araç grafikleri, etiketler, çıkartmalar, satış noktası teşhir standları ve daha fazlası için yüksek kalitede üretim sunuyor.

XR-640 açık siyah, yüksek opaklıkta beyaz ve hızlı kuruyan metalik gümüş renklerde ECO-SOL MAX2 mürekkep teknolojisine ve ayrıca çift yönlü bantlamayı neredeyse ortadan kaldırarak baskı miktarını maksimuma çıkaran ve 7 ya da 8 renkli konfigürasyonlara olanak tanıyan en yeni yazıcı kafası teknolojisine sahip.

Fuarda VersaCAMM VSi bas-kes ürün ailesi, kullanıcıya 50'den fazla grafik uygulaması oluşturma fırsatı tanıyan VS-640i modeli ile temsil edilecek.

Beş farklı ECO-SOL MAX2 mürekkep konfigürasyonuna ve entegre bas-kes işlevine sahip olan VS-640i, eşsiz fiyat/kalite oranı ile her türlü grafik uygulama için çok yönlü ve mükemmel çözümler sunuyor.

Ödüllü ve yüksek opaklığa sahip en yeni ECO-SOL MAX2 mürekkeplerini kullanan VS-i serisi;  canlı renklerle net metin ve görüntülere sahip üstün kaliteli grafikler ve tüm grafiklere göz alıcı bir etki ve katma değer ekleyen metalik ve beyaz mürekkep içeriyor. Dahası, VS-i'ye açık siyah mürekkep eklenerek gri tonlar ve doğal cilt tonları geliştirilebiliyor ve en net fotografik görüntüler elde edilebiliyor.

Bir diğer bas-kes çözümü olan Roland'ın en küçük yazıcı ve kesicisi VersaSTUDIO BN-20, çok çeşitli kapalı alan uygulamaları kadar, tabelalar, etiketler, kıyafet baskıları, satış noktası teşhir standları, posterler ve daha birçok açık alan uygulaması üretimi için ideal.

VersaCAMM SP-540i (medya genişliği 137 cm'e kadar) tabela üretimine yeni girenler için en iyi seçim olarak karşımıza çıkıyor.  Bas-kes özelliğine sahip SP-540i hızlı ve kolay bir şekilde sıcak transfer baskıları, çıkartmalar, etiketler, afişler, teşhirler, tabelalar, baskılar, posterler ve çok daha fazlasını üretmek için ideal. Kompakt ve kullanımı kolay olan SP-540i tüm üretim veya ofis ortamlarına uyabiliyor ve sorunsuz üretimi garanti ediyor.  Üstelik, neredeyse kokusuz ECO-SOL MAX mürekkebi, pratik mürekkep kartuşları şeklinde sunuluyor (220 veya 440cc).

UV yazıcılar

Roland, fuarda UV yazıcılar için iki ayrı çözüm sergileyecek. VersaUV LEF-20 hediyelik eşyaları, araçları ve giyim aksesuarlarını kişiselleştirmek için doğru bir seçim. Benzersiz bir kalite, farklı ve 2 mm'ye kadar kavisli materyallere baskı olanağı sunuyor.

LEF-20, 4 renk ve beyaz baskı yapmanın yanı sıra parlak veya mat boyama opsiyonu ekliyor ve çok ince ve dokulu ayrıntılar için yükseklik ayarı yapılabiliyor. 

LEF serisi 100 mm kalınlığa kadar akrilik, ahşap, panel, metal, plastik, PET, ABS, kanvas ve hatta TPU deri ve kumaş gibi yumuşak malzemeler de dahil neredeyse her nesneye veya yüzeye  baskı yapabiliyor. Grafik uygulamaları ise; süs eşyaları, yenilikçi ürünler, hediyelik eşyalar, tabelalar, POP, ödüller, tüketici ürünleri, endüstriyel parçalar veya ambalajlama prototiplerinden oluşuyor. Maliyetli veya zaman kaybettiren bir kurulum gerekmeden tek bir ürün veya kısa üretim baskısı yapmak mümkün.

Roland'ın 3D Dünyası: monoFab ARM-10 ve SRM-20

Fuarda, yeni Roland DG 3D ürünleri 3D eklemeli yazıcı ARM-10 ve yeni çıkarmalı freze makinesi SRM-20 için özel bir alan ayrılacak. Bu iki cihaz farklı teknolojilerle çalıştığı için tasarımcılara, üreticilere, mühendislere ve diğer geliştiricilere fikirlerini fiziksel nesnelere dönüştürme olanağı sunuyor.

Gravür Cihazı

Roland,  plastik, alüminyum, bakır ve ahşap gibi farklı malzemelere logo, metin ve tasarımlar işlemeye uygun EGX-350 gravür makinesini de Fespa Eurasia 2014’te sergileyecek. Kullanımı oldukça kolay olan EGX-350, görsellere kişisel dokunuşlar katmak ve birbirinden güzel özel üretim ürünleri yapmak için doğru tercih.