ROLAND DG’nin Yeni TrueVIS VG bas/kes makinesi ve yüksek performanslı SOLJET EJ-640 yazıcısı EDP Ödüllerini kazandı!

Jerry Davies ritira il premio “Best wide format print&cut solution” per VG-640 e “Best wide format roll to roll printer up to 170 cm” per EJ-640.

Roland DG, en son lanse ettiği geniş format dijital baskı cihazları olan TrueVIS VG serisinin ve SOLJET EJ-640’ın prestij sahibi EDP ödüllerini kazandığını sizlere duyurmaktan gurur duyar.

2007 yılından itibaren her sene endüstrideki en iyi çözümlere ödül veren EDP Birliği (European Digital Press Association), bu sene de baskı üretiminde yer alan en yeni gelişmeleri değerlendirerek ödüllendirdi.

TrueVIS VG-640 ve VG-540 modelleri için verilen ‘En iyi geniş formatlı bas&kes çözümü’ ve SOLJET EJ-640 modeli için verilen ‘En iyi geniş formatlı 170 cm’e kadar rulodan ruloya baskı yapan yazıcı’ ödülleri, Roland DG EMEA Başkanı Jerry Davies tarafından kabul edildi.

Düsseldorf DRUPA’da gerçekleştirilen törende konuşan Jerry Davies; “Bu, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ile artan kıyasıya rekabetle birlikte dijital geniş format baskı endüstrisi için yeniliğin heyecan verici bir anı. EDP tarafından layık görüldüğümüz bu ödül, müşterilerimize Roland DG teknolojisinin kalite, dayanıklılık ve yatırımın geri dönüşünün ödüllü kombinasyonunu sunarak yola devam ettiğimizi göstermektedir.” yorumunu yaptı.

TrueVIS VG Serisi; bir dizi yeni gelişmeler ile birlikte Roland’ın entegre eko-solvent bas&kes teknolojileri alanında yıllardır süregelen pazar lideri uzmanlığının bir doruk noktası. Seri, üretim hızlarında daha hassas ve yüksek baskı kalitesi sağlamak için 4 adet yeni geliştirilmiş FlexFire baskı kafasını ve yeni GREENGUARD Gold sertifikalı, çıktıyı optimize etmek için baskı kafaları ile uyum içerisinde çalışan TrueVIS mürekkebini içeriyor. Güçlü ve geliştirilmiş yeni kesim teknolojisi; artırılmış kesme kuvvetini, hassasiyeti ve medyanın geniş yelpazesi ile uyumluluğunu ortaya koyuyor.

Kullanıcı deneyimini geliştirmek için, LED aydınlatma ile baskı ve bakım alanları aydınlatılıyor ve Roland DG Mobil Paneli sayesinde kullanıcıya iOS ya da Android sistemli akıllı telefonu veya tableti ile tamamen uzaktan kontrol imkanı sağlanıyor. Yeni dahili VersaWorks Dual RIP yazılımı kullanıcıya üretimin verimliliğini ve kalitesini optimize etmek için yeni özellikler sunuyor.

Roland’ın ‘En iyi geniş formatlı 170 cm’e kadar rulodan ruloya baskı yapan yazıcı’ ödüllü yeni 64” SOLJET EJ-640 eko-solvent yazıcısı hayalinizdeki gibi düşük maliyetli ve yüksek performanslı verimlilik ile dizayn edildi. Çift kademeli baskı kafaları, entegre üçlü ısıtıcı sistemi ve güçlü şasisi ile EJ-640 yüksek hacimli çıktı elde eden firmalar için en ideal performansı sağlamakta.