Roland DG’nin yeni LEF-200 UV Flatbed Baskı Makinesi ile Baskı Yapın, Kişiselleştirin ve Kazanın

Roland DG, kişiselleştirilmiş ve ısmarlama ürün ve hizmetler konusunda tüketici ve işletmelerden gelen talepler neticesinde, girişimci baskı işletmelerinin bu trendi fırsata çevirmesine yardımcı olabilecek heyecan verici yeni bir ürünü bugün tanıttı: VersaUV LEF-200 flatbed baskı makinesi. Muazzam çeşitlilikte ürün, nesne ve aksesuarların isteğe göre küçük partiler halinde kişiselleştirilmesine olanak sağlayan LEF-200, Roland'ın tezgah üstü UV-LED flatbed inkjet cihazlarının en yenisi. 

lef_200_pressreleaseimage_web.jpg

LEF-200, kişiselleştirilmiş ve özel baskı pazarı için olağanüstü baskı kalitesi, daha fazla medya uyumluluğu ve kullanım kolaylığı sunuyor. 20 inç (50 cm) genişliğindeki LEF-200, 100 mm kalınlığa varan üç boyutlu nesneler de dahil olmak üzere birçok farklı malzemeye yüksek kalitede, tam renkli, beyaz ve şeffaf mürekkepli baskılar yapıyor. Daha fazla kârlı uygulamaya olanak tanıyan LEF-200, nesneleri hızlı ve kolay bir şekilde astarlamak için yeni bir dahili astar mürekkep özelliği sunuyor. LEF-200'ün fiyatına dahil olan Roland VersaWorks Dual RIP yazılımı özel efektlere sahip grafikler üretmeyi kolaylaştırıyor.

Roland DG İş Geliştirme Birimi Başkanı Yuko Maeda şunları ifade ediyor: "LEF-200 sayesinde akıllı telefon kılıfı, kalem, ödül, hediyelik eşya ve tabak gibi çok sayıda kişiselleştirilmiş tüketici ve promosyon ürününe zengin renklerle doğrudan baskı yapabilmeniz mümkün.” Yeni astar mürekkep seçeneği, kullanıcıların tam renkli bir grafiği basmadan önce ürünü kişiselleştirme için hazırlamalarına olanak tanıyor. Maeda, bunun cam, plastik ve diğer zorlu malzemelere* grafik basmayı çok daha kolay ve etkili kıldığını ekliyor. Astar mürekkep opsiyonu LEF-300 ile de uyumlu.

LEF-200, üstün baskı kalitesi için Roland DG'nin tescilli CMYK, beyaz ve şeffaf ECO-UV mürekkeplerini içeriyor. Şeffaf mürekkep seçenekleri; spot parlak veya mat görünümün yanı sıra kabartmalı eşsiz efektler de sunuyor. Beyaz mürekkep, spot renk olarak basılabildiği gibi koyu zeminlerde veya şeffaf malzemelerde CMYK arkasına taşma efekti olarak da basılabiliyor. Kullanıcılar, bireysel ihtiyaçlarına göre üç mürekkep konfigürasyonunu seçebiliyor: CMYK+Beyaz+Astar, CMYK+Beyaz+Şeffaf ve CMYK+Beyaz+Beyaz.

lef_200_applicationmontage_web.jpg

Maeda, daha yüksek verimlilik için LEF-200'e kullanışlı özellikler eklediklerini de ifade ediyor. Roland VersaWorks Dual kullanıcıların yalnızca PostScript® dosyaları ile çalışmalarına değil aynı zamanda şeffaflık efektlerinin doğru bir şekilde işlenmesini sağlamak için PDF dosyalarının yerel olarak işlenmesine olanak tanıyor. Ek olarak, özel efektli kişiselleştirilmiş şeffaf aksesuarlar üretmek için ideal olan RIP’de beyaz ya da şeffaf mürekkep verileri kolayca üretilebilir. Özel renk verilerinin konumu ve boyutu, mükemmel kayıt için RIP’de de ayarlanabilir. Hatta verilen döndürülmesi ve ikizlemesi gibi özellikler, grafik tasarım yazılımınıza dönmek zorunda kalmadan RIP’de yapılandırılabilir. Sadece belirlenmiş görselleri basmanızı sağlayan yeni Maintained Clipped Position (Korunmuş Kesilmiş Pozisyon) özelliği dahil edilmiştir. Bu özellik, belirli parçaların basımı için şeffaf efektler gibi ek işlemler gerektiğinde kullanışlıdır.

Maeda, "Tüketicilere bireysel tercihlerini ve yaşam tarzlarını yansıtan kişiselleştirilmiş bir deneyim sunma isteği ile birlikte, farklı ürünlere isteğe göre baskı sunan piyasa heyecan verici ve büyüyen bir trende dönüştü. Geçtiğimiz yıllarda, akıllı telefon kılıfı ve aksesuarlara özel baskı sunan VersaUV LEF baskı makinelerimizi kullanan işletmelerin sayısında bir artış gördük. LEF-200’ün uygulamalardaki geniş kullanım özellikleri çok sayıda kârlı fırsat sunuyor ve kullanımı kolay özellikleri sayesinde dijital baskı becerileri sınırlı kullanıcılar bile cihazı kullanabilirler.” diyor.

* Baskı kalitesi ya da mürekkep yapışması kullanılan alt tabakaya göre değişiklik gösterebildiğinden optimum baskı sonucunu sağlamak için alt tabakanın uyumluluğunu test etmeniz kuvvetle önerilir.