Roland DG’nin Sign İstanbul 2014 Çıkartması!

Dünyanın önde gelen dijital baskı teknolojileri üreticisi Roland DG, Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı Sign İstanbul 2014 Fuarı’nda, hem ürün portföyünün en seçkin ve en yeni ürünlerini, hem de aplikasyon çözümleri ve görsel iletişim endüstrisi operatörleri için sunduğu özel hizmetleri ile göz doldurdu.

Roland DG, özgün teknolojisi ile donatılmış ürün yelpazesi ile dört gün boyunca ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Baskı, Bas&Kes, Kes, UV Baskı, Sublimasyon Baskı, 3D Milleyici ve 3D Baskı kategorilerindeki benzersiz ürünleri ile Roland DG, müşterilerine yeni çözümler ve pek çok grafik aplikasyonu gerçekleştirme imkanı sunuyor. 

Tüm Türkiye genelinde müşterilerinin her türlü ihtiyacına profesyonel yaklaşımları ile en üst düzeyde cevap veren bir bayi ağına sahip olan Roland DG Mid Europe’un Satış Direktörü Massimiliano Calvaresi, Sign İstanbul 2014 kapsamında, Roland DG’nin 2015 hedefleri ve sektörün durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Massimiliano Calvaresi: 2015 Yılı Hedeflerimiz Büyük!

“Bölgenin en önemli fuarlarının başında gelen Sign İstanbul fuarına bu sene ikinci kez katılmış olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Roland DG Mid Europe olarak kurumsal yapımızla 10 aydır doğrudan Türkiye pazarında faaliyet gösteriyoruz. Bu anlamda halihazırdaki en büyük önceliğimiz; Roland DG markasının, felsefesinin ve kurumsal yapısının Türkiye pazarında bilinirliğinin artırılması.

Yılı kapatmadan İstanbul’daki ofisimizi açmayı ve yapımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Roland DG Mid Europe olarak faaliyet gösterdiğimiz pazarlara çok farklı bir bakış açımız var. Bu nedenle pazarlama ve iletişim açısından sahip olduğumuz değerleri Türkiye pazarına taşımak bizim için çok önemli. İtalya’da Roland DG ürünleri hakkında kapsamlı bir okul niteliği taşıyan Roland Academy’yi de Türkiye’ye taşımayı hedefliyoruz. Burada Roland DG ürünleri kullanıcılarına yönelik olarak aplikasyonlar, yazılımlar ve ürünler hakkında eğitimler düzenleyeceğiz. Müşterilerimiz böylelikle ürünlerini en efektif biçimde kullanmalarını sağlayacak eğitimi doğrudan teknik ekibimizden alabilecekler.

Roland DG Mid Europe olarak 39 ülkede faaliyet gösteriyoruz. En büyük hazinemiz, bayilerimizle ve elbette ki onlar kanalıyla ulaştığımız müşterilerimizle kurduğumuz ilişki. Bu sıcak ve sürekli ilişki neticesinde deneyimlerimizi artırıyoruz, ürünlerimizi geliştiriyoruz. Diğer ülkelerde bu anlamda çok önemli deneyimler elde ettik. İstanbul’da açacağımız ofis ile hem Türkiye pazarına bu deneyimlerimizi aktarmayı, hem de burada yeni deneyimler kazanmayı hedefliyoruz.”

VersaEXPRESS RF-640

Etkileyici baskı hızı, olağanüstü baskı kalitesi, geliştirilmiş verimlilik özellikleri…

Roland DG, dört renk (CMYK) ECO-SOL MAX2 mürekkepleri ile donatılmış ve iPad kontrolü sağlayan en yeni ürünü VersaEXPRESS RF-640’ı Türkiye’de ilk defa Sign İstanbul 2014 kapsamında ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Etkileyici baskı hızı, olağanüstü baskı kalitesi, geliştirilmiş verimlilik özellikleri, eşsiz güvenilirliği ve satış sonrası desteği; Roland VersaEXPRESS RF-640 dört-renk baskı makinesini, baskı ticareti için en akıllı seçim haline getiriyor. En son baskı kafası teknolojisi ve GREENGUARD Gold-sertifikalı ECO-SOL MAX2 mürekkepleri ile donanımlı RF-640, 48.5m2/saate kadar varan hızlarda canlı baskılar sunuyor. RF-640’ın diğer nitelikleri ise yeni Roland Ink Switching Sistemi, mürekkep bittiğinde işlemi durdurmadan ve baskıya yeniden başlamadan mürekkep değişimi yapılmasını sağlıyor. Ayrıca “Roland Printer Assist” iPad uygulaması, bir iPad tableti ile uzaktan üretimin kontrol edilmesine, test printing ve cleaning işlemlerini yönetmeye olanak veriyor.

Yeni monofab 3D serisi

Eylül ayındaki resmi dünya lansmanın ardından ilk defa Türkiye’de sergilenen yeni MonoFab 3D ürünleri, Sign İstanbul 2014’ün en ilgi çeken ürünlerinden biri oldu. MonoFab masaüstü araçları, Roland DG’nin öncülüğünü yaptığı ve 1986 yılından bu yana sürekli surette geliştirdiği 3D modelleme teknolojisine dayanıyor. Yeni ARM-10, additive 3D yazıcı and yeni SRM-20  milleme makinesi’nden oluşan MonoFab ailesinde kullanılan teknoloji; tasarım objeleri ve diğer aplikasyonların yanı sıra fonksiyonel modelleme,  tamamlayıcı parçalar, maket ve sanatsal ürünler yapmak üzere kullanılıyor.

UV Serisi

Çığır açan teknoloji…

Sign İstanbul 2014’te masaüstü modellerinden flatbed olanlara kadar tüm UV serisi ürünlerini sergileyen Roland DG’nin ilk geniş formatlı hybrid baskı makinesi VersaUV LEJ-640 fuar kapsamında ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Ödüllü VersaUV’nin çığır açan teknolojisi 64”lik LEJ-640, maksimum 13mm kalınlığa kadar neredeyse her türlü yüzeye CMYK, beyaz ve şeffaf mürekkepler ile baskı yapar. LEJ-640 ile, yazılar ve grafikler için şeffaf ve renkli materyallerle beyaz basma imkanı da vardır. Transparan mürekkep katmanları sayesinde grafiklere 3- boyutlu özel desenler ve kabartma etkileriyle rölyef görünümü verilebilir.  Hybrid bir baskı makinesi olarak LEJ-640, ince filmlerden hafif ağırlıktaki tahtalara ve kalın kartonlardan oluşan hem düz hem de rulo materyallere basabilme olanağı sağlar.

Öte yandan eşsiz bir kalite ve farklı materyaller üzerine, hatta 2mm’ye kadar kavisli yüzeylere baskı özellikleri sunan VersaUV ailesi ürünlerinden LEF-20 ise kişiye özel hediyeler, gereçler ve giyim aksesuarları tasarlamak için en doğru seçimdir. LEF-20, 4 renk ve beyaz olarak basma imkanı sunar, aynı zamanda gloss ve mat boyama özelliği de bulunur, bu özellik sayesinde desen detaylarında yükseklik ölçüsü verilerek rölyef dokusu hissedilir. LEF-20 neredeyse her türlü objenin ve 100mm kalınlıktaki akrilik, tahta, pano, metal, plastik, PET, ABS, kanvas ve hatta deri ve kumaş gibi yumuşak materyallerin üzerine basabilir.