Roland DG’nin Güçlü VersaWorks Dual RIP Yazılımı Şimdi Yeni Satın Alınan Roland Inkjet Yazıcılarını Destekliyor

Roland VersaWorks Dual

Geniş format inkjet yazıcıları ve bas/kes makineleri lider üreticisi Roland DG Corporation, kısa süre önce tanıttığı Roland VersaWorks Dual RIP ve baskı yönetim yazılımının artık ek birkaç Roland DG inkjet yazıcısı ve bas/kes cihazını da desteklediğini duyurdu.

Roland VersaWorks Dual RIP en son nesil TrueVIS VG-640/540 ve SG-540/300 bas/kes cihazları, SOLJET EJ-640 yüksek üretim eko-solvent yazıcılar ve VersaUV LEF-300 UV-LED inkjet yazıcılar ile birlikte gelir. Aşağıda yer alan ek modeller 2016 Kasım ayı itibari ile sevk edildiklerinde en yeni Roland VersaWorks Dual yazılımını içerecektir:

  • SOLJET PRO4 XR-640
  • VersaCAMM VS-640i/540i/300i, SP-540i/300i
  • VersaSTUDIO BN-20
  • VersaEXPRESS RF-640
  • VersaUV LEJ-640/LEJ-640F, LEC-540/330, LEF-20
  • Texart RT-640

VersaWorks Dual, daha hızlı RIP süresini garanti etmek, etkililiği, kaliteyi ve kolay üretimi daha da ileri taşımak için geliştirilmiş işleme ve düzenleme fonksiyonlarını  eklerken yüksek kalitede baskı sağlamak için Versa Works'ün sezgisel, kolay kullanımlı kabiliyetlerinin üzerine özellikler inşa eder. Roland DG İş Geliştirme Birimi Böm Başkanı Yuko Maeda, Roland VersaWorks Dual’in kullanıcılara  PostScript® dosyaları ile çalışmalarının yanı sıra ticari baskıda popüler hale gelen PDF dosyalarının yerli işlenmesi için de olanak sağladığından söz ediyor. Bu saydamlık efektlerinin doğru işlenmesini sağlar ve yassılaşma gibi ek düzenleme işlemleri ihtiyacını ortadan kaldırarak zaman kazandırır. 

Beyaz ve şeffaf mürekkep katmanları RIP’de otomatik olarak üretilebilir ve şeffaf cam grafikleri, çıkartmalar ve özel efektler ile kişiselleştirilmiş aksesuarlar üretmek için idealdir. Bu özellik çizim yapmayı kolaylaştırır ve özel renkli çalışmalar için gerekli tasarım yazılımı ihtiyacını en aza indirger. Daha doğru sonuçlar için özel renk düzeltme, özel renk verisinin konum ve boyutunu mükemmel kayıt adına ayarlar. 

Mürekkep katmanlarının ofset, konumlandırma, rotasyon ve kayıt gibi özellikleri grafik tasarım yazılımına geri dönme ihtiyacı olmadan RIP’de dahi kolaylıkla yapılandırılabilir. Zaman tasarrufunun yanı sıra girift çizimlerin RIP’de tam olarak bir çevrilme becerisi aynı zamanda baskı servis sağlayıcılarına müşterileri ile çok daha verimli çalışmaları için yardımcı olur, çünkü ek düzenlemeler için tasarımcının çizimine geri dönmesine gerek yoktur. Özellikle büyük baskı işletmeleri için sınırsız sayıda kullanıcıyı VersaWorks Dual’e bağlayabildiği için oldukça yardımcıdır.

Bu heyecan verici yeni özelliklerin yanı sıra VersaWorks Dual, medya kullanımını azaltmak için akıllı gruplamayı ve konum doğruluğu için üst üste döşemeyi içeren VersaWork’ün güçlü, kullanışlı özelliklerinin tümünü sunar. Aynı zamanda uzun baskılar boyunca tutarlı renkler için bir panel döndürme fonksiyonu, baskı çalışmasında bireysel ürünlerin kolay ve hızlı kişiselleştirmesine olanak sağlayan Değişken Veri Baskısı ve artı basitleştirilmiş renk eşleştirme için Pantone® ve Roland Renk Sistemi Kütüphaneleri ve çok daha fazlası.

“Roland DG yazılımın baskıda ne kadar önemli bir rol oynadığını biliyor. RIP ve baskı yönetimi yazılımını yıllardır geliştiriyoruz. Roland kullanıcıları için esas yararı ise yazılımımızın sadece Roland DG yazıcıları ve bas/kes cihazları için özel olarak uyarlanmış, bu sayede performansları ve kolay kullanımı en yüksek seviyeye çıkartmak için en uygun hale getirilmiş olmasıdır. Tescilli renk yönetim araçlarımız ve diğer fonksiyonlarımız Roland ürünlerinin popülaritesi dünya çapında önemli faktörler haline gelmiştir.” şeklinde açıklamada bulunan Maeda sözlerine şu şekilde devam etti: “Roland VersaWorks Dual artık yerel PDF işlemini destekliyor. İnanıyoruz ki yazıcılarımız sadece tabela ve grafik basımı için değil aynı zamanda çok çeşitli orijinal ürünlerin dekorasyonu ve ambalaj baskısı ve baskı provaları gibi prototip uygulamalarında yüksek seviyede başarı sağlıyorlar. Müşterilerimizin potansiyellerini genişletirken aynı zamanda işlerini daha kolay hale getiren güçlü, dünya standartlarında RIP yazılımı geliştirmekte kararlıyız”.

Roland DG'nin müşterilerini desteklemek için süregelen kararlılığının bir parçası olarak Roland VersaWorks Dual yakın gelecekte mevcut kullanıcılara (yukarıda listelenen makinelerden birine sahip olan) sunulacaktır. Kolayca kullanılabilen online indirme süreci hazır hale getirilecek ve Roland DG, ücretsiz yazılım güncellemesi olduğunda onaylamak için müşteriler ile temas halinde olacaktır.