Roland DG’nin FESPA 2017 GR-640 kesici yarışmasının kazananı ‘Color and Shade’ oldu

Roland DG’nin FESPA 2017 yarışmasının kazananı belli oldu. Baskı hizmeti sağlayıcısı Color and Shade, yepyeni bir CAMM-1 GR-640 kesici ile ödüllendirildi.

2004 yılında Almanya’da CEO Andreas Rösch tarafından beş kişilik bir ekip ile kurulan işletme, araç grafikleri, kaplamalar ve güneş ekranlarından tekstil, tabela, afiş ve çok daha fazlasını içeren dijital baskı uygulamaları üzerine odaklanmaktadır. Tek başına kullanılabilen kesim çözümü ya da mevcut yazıcı cihazları ile birlikte kullanıldığında bir dijital baskı iş akışına kolayca entegre olan yeni GR-640, üretimi hızlandırmak ve işletmenin kullandığı medya alanını genişletmek için Color and Shade’in mevcut baskı ekipmanının yanında sorunsuzca çalışacak.

Color and Shade CEO’su Mr. Rösch konu ile ilgili, “Hala inanamıyorum! Gerçekten çok heyecanlıyım çünkü GR-640’ı kazanmak çok fazla potansiyel sunuyor. Cihaz, işletmemize oldukça büyük bir katkı sağlayacak ve onunla çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

CAMM-1 GR-640: En üst düzey kesim çözümü

2017 yılının Mart ayında lanse edilen CAMM-1 GR kesici serisi, saniyede 1485 mm’ye kadar çıkan hızı ile sınıfının en hızlı kesicisi.

GR serisi, diğer 600 gr’a kadar baskı kuvveti ve 40kg'lık maksimum medya işleme kapasitesi sunan bazı kesicilerle karşılaştırıldığında etkileyici derecede güçlüdür. Diğer bazı kesiciler sadece bir kesim konumu sunarken GR, standart ve delikli kesim için çift konumlu kesim taşıyıcısı içerir, bıçak izi çıkartmalar için idealdir.

color_and_shade_roland_dg_fespa_competition_winner_digital.jpg.jpegColor and Shade CEO’su Andreas Rösch, Roland DG Müşteri Yöneticisi Mike Kirschner ile birlikte.

Elektronik olarak ayarlanmış baskı tekerlerinin 10 basınç ayarı sayesinde CAMM-1 GR kesici inanılmaz derecede çok yönlüdür; tabela vinili ve kalın yansıtıcılardan lamine grafikler ve kumlama ile maskeleme malzemelerine, ince cam renk tonu filmlerine, yumuşak floklara ve çok daha fazlasına kadar çok çeşitli medya ile uyumludur.

Diğer performans artırıcı özellikler arasında, zorlu medyalarda keskin ve düzgün köşeler sağlamak için teğetsel kesime benzeyen sezgisel overcut fonksiyonu ve medya üzerinde baskı kırpma işaretlerini otomatik olarak algılayan Roland Quadralign™ optik kayıt sistemi bulunmaktadır. Bu nedenle GR, hassas, son derece verimli bas ve kes iş akışı için geniş format yazıcılar ile birleştirilebilir.

Color and Shade hakkında daha fazla bilgi için www.colorandshade.com ya da www.facebook.com/colorandshade adresini ziyaret edebilirsiniz.