Roland DG, zorlu iş çevresi için ideal Mac OS RIP’nin son versiyonu olan Roland PrintStudio by Caldera’yı piyasaya sürüyor

Roland DG, PrintStudio by Caldera (RPS)’nın tüm Avrupa Birliği, Kuzey ve Güney Amerika’daki lansmanını duyurdu. Son teknolojiye sahip, zamandan tasarruf sağlayan ve verimliliği artıran araçlar sunan bu Roland DG teknolojisinin kullanıcıları, en yoğun ortamlarda dahi yeni geliştirilmiş RIP ve baskı yönetimi yazılımı paketi ile üretim süreçlerini optimize edebilecekler.

APPE 4'le donatılmış, birden çok dilde kullanılabilen ve en yeni Mac OS için hazır olan Roland PrintStudio by Caldera görüntü işlemeyi hızlandırıyor ve her türden geniş formatlı işler için organizasyonu geliştiriyor. Yeni tasarlanmış bir arayüz, gelişmiş renk kontrolü, daha iyi dosya hazırlama ve yüksek RIP hızları sunarak kullanıcıların işlerini her zaman, hazırlıksız, zamanında teslim edebilmelerini temin ediyor.

Caldera OEM (Orjinal Malzeme Üreticisi) İşletme Direktörü Valery de March konu ile ilgili olarak “Roland DG ile ortaklığımızı sürdürmekten ve tabela ve grafik pazarına Caldera’nın son sürümü Roland PrintStudio’yu getirmekten mutluluk duyuyoruz. Kullanıcılar, kapsamlı renk yönetimi özelliklerinden yararlanabilmekten, sınırsız sayıda ön ayar oluşturabilmekten, otomatik fonksiyonellikleri ve sıcak klasörleri kullanabilmekten ve gelişmiş döşeme ve gruplama araçlarından yararlanabilmekten memnuniyet duyacaklar.” dedi.

EMEA Bölgesi İş Geliştirme ve Ürün Yönetimi Başkanı Paul Willems ise konu ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Roland PrintStudio ile Roland Renkli ve Metalik Sistem Kütüphaneleri'ndeki yüzlerce spot renk ve RAL, HKS ve Pantone® renk örnekleri için destek içeren geliştirilmiş renk doğruluğu sağlamak amacıyla birçok özellik bulunmaktadır. Kulllanıcılar Roland Profile Center’daki medya profilleri kütüphanemize erişebilirler. Roland PrintStudio kullanıcılara, kendi ICC profillerini oluşturma imkanı ve düşük maliyetli renkli spektrofotometreler için destek sağlamaktadır.”

Print Studio ile kullanıcıların etkileyici çıktılar sunmaları amacıyla mükemmel piksel-piksel kaydı temin eden özel renk üretimi (Wh/Gl/Mt) için gelişmiş özellikler tanıtıldı. Aynı zamanda kullanıcılar müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için üretim yapmasına izin veren kişiselleştirilmiş çıktı şablonları da oluşturabilirler.

Yapılan işleri başlangıçtan bitişe kadar desteklemek için Roland PrintStudio kullanıcılara tüm RIP - Baskı / Bas & Kes süreçleri boyunca hızlı ve doğru bir şekilde çalışma imkanı sağlar. Güçlü araçlar arasında medya atıklarını en aza indirgemek için kontur gruplaması ve kesme kenarlarındaki beyaz çizgi riskini ortadan kaldırmak için yeni bir bulanıklaştırma & boşaltma fonksiyonu yer alır. Üretim sonrası süreçler ile yardımcı olmak için kullanıcılar çalışmalarına kolayca özel halka işaretleri ekleyebilir ve bir Uygulama Kılavuzu aracı, büyük ölçekli grafiklerle yükleyicilere yardımcı olması için özet bir PDF oluştururken otomatik olarak her bir döşemeye bir numara atar.