Roland DG, yeniliklerle FESPA 2015'te!

Roland DG, 18 - 22 Mayıs tarihleri arasında geniş formatlı baskı ve tekstil baskısı alanındaki dünyanın en önemli uluslararası ticaret fuarı FESPA'ya katılmak üzere Köln'de yeniden sahneye çıkıyor. Roland, Salon 6'daki Q15 standında, tüm dünyada kalitesi ve kullanım kolaylığı ile tanınan, güvenilir geniş formatlı baskı makinelerini ve kombine bas-kes makinelerini sergileyecek. Bu makinelerle profesyonel tabela, afiş, poster, rulo afiş, etiket, çıkartma ve çok daha fazlası üretilebiliyor. Roland DG, fuarda püskürtmeli baskı makinelerinin yanı sıra yeni 3D baskı makinesini, masaüstü freze makinesini ve yeni CAMM-1 GS-24 masaüstü kesicinin de dâhil olduğu zengin kesici çeşitlerini de sergileyecek.

Roland DG, fuar kapsamında tanınmış ürün çeşitlerinin yanı sıra bazı çok önemli yenilikleri de kullanıcılarıyla buluşturacağının  müjdesini verdi. Önümüzdeki haftalarda dünya devinin konuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermesi bekleniyor.

Mac OS için RIP yazılımı

Roland DG, FESPA'da yeni PrintStudio yazılımının da sunumunu yapacak. PrintStudio; Mac OS için geliştirilmiş, kullanıcı dostu bir arayüze ve Adobe PDF Baskı Motoruna (APPE) sahip olan güçlü bir RIP yazılımı. Yazılım, Roland'ın tüm baskı makineleriyle standart olarak sunduğu ve bilgisayarlara uyumlu olan popüler RIP yazılımı VersaWorks'ü tamamlıyor.

PrintStudio; popüler VersaCAMM, SOLJET PRO4, VersaUV serisi ve en yeni masaüstü kesicisi GS-24 de dâhil olmak üzere tüm Roland baskı makinelerini kontrol edebiliyor. Ayrıca bazı eski modeller de destekleniyor.

Texart süblimasyon baskı makinesiyle birlikte kullanıma uygun silindir

Roland DG'nin sergileyeceği bir başka ürün de yeni Texart CS-64. Bu cihaz; güçlü, kullanıcı dostu ve cazip fiyatlı bir silindir olup, Texart RT-640 süblimasyon baskı makinesiyle birlikte kullanılmak üzere 64" (162,5 cm) ölçüm sağlıyor. Silindir hem yeni, hem de tecrübeli tekstil baskıcılarının ve tabela üreticilerinin gereksinimlerini karşılıyor. Rulo aktarmalar, aktarma kâğıdından polyester bazlı malzemelere baskı yapıyor veya mürekkebi doğrudan baskılı tekstile uyguluyor.