Roland DG, Texpo Eurasia 2015'te!

Roland DG, 5-8 Şubat 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek tekstil sektörünün en önemli buluşma platformu Texpo Eurasia 2015’te, özellikle tekstil baskısı işletmecilerine özel çeşitli ürün sunumlarını, uygulama çözüm ve hizmetlerini 8.Salon’daki 811 numaralı standında sergileyecek.

Tekstil pazarı için boya süblimasyon yazıcıları

Roland'ın Texart mürekkebini kullanan 64 inç boya süblimasyon yazıcısı yeni Texart RT-640, Texpo Eurasia 2015'in yıldızı olacak. Cihaz; dört (CMYK) veya sekiz (CMYKLcLmOrVi) renkli mürekkep olmak üzere iki farklı mürekkep konfigürasyonu ile ErgoSoft Roland Edition ve Roland VersaWorks olmak üzere iki farklı RIP yazılım seçeneği sunuyor. Turuncu ve Mor mürekkebin de eklenmesiyle RT-640 olağanüstü geniş bir renk gamı sunarak yüksek kontrastlı canlı baskılara olanak sağlıyor. Yeni Siyah mürekkep derinlik ve yoğunluk sunarak kesin, yoğun ve birinci sınıf baskılar üretiyor. RT-640; giyim, tabelalar, iç tasarım, moda ve orijinal ürünler gibi çok çeşitli uygulamalarla tekstil işletmecilerinin ticari fırsatlarını artırıyor.  

Roland, ayrıca CMYK süblimasyon mürekkepleriyle donattığı PRO-4 XF-640'ı da fuarda sergileyecek. Güç ve hız için tasarlanmış eşsiz bir gövde mühendisliğine sahip olan PRO-4 XF-640, iki altın kaplamalı kafaya sahip ve yüksek kaliteli sonuçlar sunmak için yedi farklı damla seviyesinde çalışabiliyor.

Geniş formatlı dijital yazıcı

Fuarda, boya süblimasyon çözümlerinin yanı sıra VersaEXPRESS RF-640'a özel bir alan da olacak. Yeni RF-640 en son baskı kafası teknolojisine ve GREENGUARD gold sertifikalı dört renkli (CMYK konfigürasyonu) ECO-SOL MAX2 mürekkeplerine sahip.

Yeni ‘Roland Printer Assist iPad’ uygulaması sayesinde kullanıcılar iPad tabletlerini kullanarak üretimi uzaktan kontrol edebiliyor, test printing ve cleaning işlemlerini yönetebiliyorlar. Diğer yandan ‘Roland Mürekkep Aktarma Sistemi’, mürekkep bittiğinde yazıcının durdurulup tekrar başlatılmasına gerek kalmadan kesintisiz kartuş değiştirilmesine olanak tanıyor.

Tekstil işletmeleri için diğer çözümler

Dijital baskıya yeni başlayanlar için özel bir köşenin ayrılacağı fuardakullanıcılar, VersaSTUDIO BN-20 ve VersaCAMM SP-300i gibi Roland bas-kes cihazlarının kalite ve kullanışlılığını veya yeni CAMM-1 GS-24 masaüstü kesicinin kesim kalitesini ve güvenilirliğinideneyimleme fırsatı yakalayacaklar.

Bir tekstil işletmesi bu makinelerle göz alıcı, harika grafikler ve kişiselleştirilmiş tişörtler, svetşörtler, kapüşonlu giyecekler ve ısı aktarımlı malzemelere sahip farklı aksesuarlar üretebilir.

Tekstil pazarı için UV baskısı

Texpo Eurasia 2015'te, Roland tekstil pazarı için bir başka ilgi çekici çözümü daha sergileyecek:  VersaUV LEF-20 UV yazıcı. LEF-20 giyim aksesuarlarını, hediyeleri ve cihazları kişiselleştirmek için doğru seçim. Benzersiz bir kalite ile farklı ve 2 mm'ye kadar kavisli materyallere baskı olanağı sunuyor.

Üstelik, LEF-20, 4 renkli ve beyaz baskı yapmanın yanı sıra parlak veya mat boyama opsiyonu ekliyor. Ayrıca çok ince ve dokulu ayrıntılar için yükseklik ayarı yapılabiliyor. 

Fuarda ayrıca Roland ekibi ve Türkiye'deki Roland bayileriyle tüm sunumlar ve olası çözüm uygulamaları hakkında konuşmak için geniş bir resepsiyon alanı da olacak.