Roland DG, Sınıfının En İyi Özelliklerini ve Verimliliğini Sunan Yeni Nesil CAMM-1 Profesyonel Vinil Kesicileri Sunar

Geniş formatlı inkjet yazıcıların, bas/kes makinelerinin ve vinil kesicilerinin dünya çapında lider üreticisi  Roland DG Corporation, CAMM-1 serisine en son eklenen GR-640/540/420 profesyonel vinil kesicilerin lansmanını bugün duyurdu.

Roland DG'ın dijital baskı işletmesi ürün müdürü Yohei Shinomura'ya göre GR serisi, artan doğruluk, hız, medyanın çok yönlülüğü ve ilave teknoloji harikası kesim özelliklerinden ötürü sınıfının en iyi kesim kalitesini ve verimliliği sunmak için tamamen yeniden tasarlandı. Entegre standın ve makinenin yeni ergonomik L-şekilli tasarımı, yüksek hızda dahi hassas kesim için gereken dengeyi sağlıyor. Yeniden tasarlanan kesim taşıyıcısı, bıçak tutucu ve diğer merkez mekanizmaları, makinelerin 1,485 mm/s maksimum kesme hızına ve tek bir geçişle zor medyaları kesmek için 600g'a kadar baskı kuvvetine ulaşmasına olanak veriyor. 1,651 mm, 1,397 mm ve 1,075 mm kesim genişliğindeki modeller kullanıcıların mevcut inkjet yazıcıları ile eşleştirmelerine izin veriyor.

Shinomura konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamada bulundu: “Kesim endüstrisi gittikçe çeşitleniyor. Tabela pazarına ek olarak artık otomotiv tasarımı, kişiselleştirilmiş giyim, etiketler ve çıkartmalar, ambalaj prototipleri, boya/kumlama şablonları ve daha fazlası için cam ve araç grafikleri, cam renklendirme ve araba koruma filmi üretimi de yapılmakta. Uygulamanın genişliği, cam filmleri, yüksek yoğunluklu yansıtıcı malzemeler, flok ve parıltı içeren ısı transferi malzemeleri, mukavva ve kumlama maskesi gibi değişken kalınlıklardaki çok çeşitli malzemeyi işleme yeteneğini gerektiriyor.”

Günümüz kesim endüstrisinin gerektirdiği çeşitli uygulama ve materyalleri karşılamak için GR serisi, herhangi bir medya kalınlığının düzgün şekilde beslenmesi için basıncı tek bir düğmeye dokunarak ayarlayabilen 10 ön ayara sahip elektronik baskı tekerleri ile donatılmıştır. Çakışan kesim işlevi kesimi zor yüzeyler için on kata kadar çakışan kesime izin verir. Sezgisel overcut işlevi teğet kesici sonuçları ile yarışır ve zorlu medya üzerinde keskin, düzgün köşeler sunar.

Birçok yenilik GR serisini kullanımı oldukça kolay kılar. Kesiciler, grafikleri doğru bir şekilde hizalamak için önceden basılan veriler üzerinde kırpma işaretleri okuyabilir. Birlikte verilen Roland CutStudio, bıçak izi etkili çıkartmalar yaratmak için uygun olan delikli bir kesim işlevi ve çok renkli sayfa içeren tasarımlar üretirken kullanışlı olan renge göre kesim fonksiyonuna sahiptir. Yeni bir işlev, tasarımlar kesildikten daha etkili bir ayıklama için otomatik olarak ayıklama hattı oluşturur. Roland CutStudio, Adobe® Illustrator® ve CorelDRAW®'un çıktısına olanak tanıyan uyumlu ek yazılım içerir. Kesilen kağıtları toplamak için bir medya sepeti bulunmaktadır.

1988'den beri Roland DG 440.000'den fazla vinil kesici sattığını belirten Shinomura, “GR serisi, tamamen yeni bir yenilik katmanı eklerken, şirketimizin önceden gerçekleştirdiği tüm teknolojik başarıları temel alarak sınıfının lider kesim kalitesini ve verimliliğini ortaya koymak amacıyla geliştirilmiştir. GR serisinin müşterilerin çalışmalarının kalitesini ve verimliliğini artıracağı, iş fırsatlarını genişletmek için yeterli kapasiteyi sağlayacağı konusunda pozitifim. Roland DG, uzmanlığını kesim uygulamaları ile zenginleştirmeye ve müşterilere geniş bir endüstride benzersiz değer sunan ürünler sağlamaya devam edecek.” dedi.