Roland DG, Olağanüstü Düzeyde Bir Verimlilik ve Düşük İşletim Maliyeti Sunan Yeni SOLJET EJ-640 Inkjet Baskı Makinesini Piyasaya Sundu

Dünyanın önde gelen geniş formatlı inkjet baskı ve bas-kes makineleri üreticisi Roland DG Corporation, yeni SOLJET EJ-640 geniş formatlı inkjet baskı makinesini piyasaya sundu.

ej-640.png

Çift kademeli yazdırma kafalarına, entegre üç ısıtıcılı sisteme, sağlam bir endüstriyel tasarıma ve 4 ya da 7 renk konfigürasyonlarında 1 litrelik yüksek kapasiteli mürekkep kartuşlarına sahip EJ-640, optimum performans ve verimlilik için tasarlandı. Yeni EJ MÜREKKEP, Roland DG'nin geleneksel eco-solvent mürekkebinin neredeyse yarısı kadar mürekkep maliyetiyle işletim maliyetlerini ciddi oranda düşürecek şekilde geliştirildi. EJ-640, izdüşümü formasyonundaki CMYK mürekkep konfigürasyonuyla 102 m2/saate varan hıza ulaşabiliyor. Yeni Roland VersaWorks Dual RIP yazılımı, şeffaf dosyalar da dahil, hem PDF hem de PostScript dosyalarını işleyebiliyor. 

Roland DG'nin Dijital Baskı Pazarı Gelişiminden Sorumlu Bölüm Başkanı Yuko Maeda yeni EJ-640’ın piyasaya çıkışına ilişkin olarak şunları kaydetti: "Günümüzde tabela sektörü geniş formatlı inkjet baskı makinelerinin yaygınlaşması ve yüksek miktarlı siparişlerin düşük işletim maliyetiyle ve hızlı bir şekilde teslim edilmesinin beklenmesi nedeniyle gittikçe yoğun bir rekabete sahne oluyor. Yeni EJ 640, mükemmel düzeyde bir verimlilik ve kaliteyi, düşük maliyetlerle sunarak bu sorunlara çözüm getiriyor.

Cihazda özellikle yüksek hacimli üretim yapan kullanıcılar dikkate alınmış. Sağlam şaft, uzun ve ağır ruloları güvenli bir şekilde tutarken, yeni geliştirilen Besleme Ayarlayıcı, medyanın baskı makinesinden germe sistemine düzgün bir şekilde geçmesini sağlıyor. Bu sırada, güçlü ısıtıcı ve fan, germe sırasında mürekkebin akmasını engelliyor. 4 renkli CMYK modunda, her renk için iki litreye kadar mürekkep takılabiliyor. Roland Mürekkep Aktarma Sistemi sayesinde, mürekkebin bitmesinden endişe duymadan, gece boyunca kesintisiz baskı yapmak mümkün. Ana mürekkep kartuşu bittiğinde yedek kartuş otomatik olarak mürekkep vermeye başlıyor. Baskı bittiğinde ya da mürekkep azaldığında akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarınıza e-posta gönderen Roland OnSupport, müdahale gerektirmeyen cihaz kullanımını daha da kolaylaştırıyor. 

ej-640_1.png

EJ-640 olağanüstü düzeyde verimlilik elde etmek için geliştirilmiş olsa da, Maeda, Roland DG'nin görüntü kalitesi ve güvenilirlik gibi herkesçe bilinen diğer özelliklerinden de kesinlikle taviz verilmediğini belirtiyor. EJ-640'ın ray ve kasa yapısı, mürekkep damlalarının yüksek hızlarda bile canlı görüntü kalitesi sunmak için hassasiyetle yerleştirilmesini sağlayacak şekilde güçlendirilmiş. Roland VersaWorks Dual RIP, pürüzsüz harika geçişlere sahip görüntüler üretiyor. Çift CMYK'nın yanında, renkleri tutarlı fotoğraflar, kurumsal renkler ve marka logoları için CMYK'ya ilaveten Açık Camgöbeği (Lc), Açık Eflatun (Lm) ve Açık Siyah'tan (Lk) oluşan yedi renk konfigürasyonu da mevcut.

Maeda, sözlerini şöyle noktalıyor: "Roland DG, yeni dijital teknolojiler ve gerçekten fark yaratan ürünler sunarak 1988'den beri sign sektörünün büyümesine katkıda bulunuyor. EJ-640 ile en iyi çözümleri sunarak baskı sektörüne hizmet veren müşterilerimizi desteklemeye devam ediyoruz."