Roland DG, Laboratuvarların İş Akışı Verimliliğini Artırmak için Yeni Dental 3D Yazıcısını ve Otomatik Dental Kazıma Cihazını Sunar

Roland DG Corporation, dental kazıma cihazlarının dünya çapında lider tedarikçisi bugün protezlerin üretiminde yardımcı olacak ilk dental 3D yazıcısı, DWP-80S modelini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Aynı anda piyasaya çıkan Roland DG’nin popüler DWX serisi dental kazıma cihazları serisine yeni eklenen DWX-52DC, hassas dental restorasyonların gözetimsiz üretimi için birkaç yeni otomatik fonksiyona sahiptir. Bu haber ile Roland DG artık diş teknisyenlerinin iş akışını iyileştirmek için dental endüstrisine hem eklemeli (3D baskı) hem de çıkarmalı (kazıma) üretim süreçleri sunuyor.

Diş restorasyonlarının kalitesini ve tutarlılığını korurken üretim zaman dilimlerini kısaltmak ve maliyetleri düşürmek için geleneksel döküm yöntemlerinin yerini alacak CAD/CAM yazılımı, dijital tarayıcılar ve kazıma makinelerinden oluşan dijital sistemleri içeren dental laboratuvarların sayısı artıyor. 2010 yılında piyasaya sürülmesinden itibaren Roland DG’nin DWX serisi dental kazıma cihazları masaüstü boyutları, kullanıcı dostu özellikleri, güvenilirliği ve kronlar ve köprüler gibi diş restorasyonlarının dijitalleşmesinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlayan açık mimarisi ile endüstrinin takdirini almıştır. DWX-52DC, daha önce yoğun iş gücü gerektiren işlemleri otomatikleştirmek ve genişletmek için heyecan verici yeni özellikler ekliyor.

emea_52dc_dwp80_pr_flash_web_tr.jpg

DWX-52DC, altı adete kadar disk depolayabilen yeni geliştirilmiş bir Otomatik Disk Değiştirici (ADC) ile laboratuvar verimliliğini artırmak için bir gecede çok çeşitli hassas dental restorasyonlarını kazımak için gerekli  tüm donanıma sahiptir. Birlikte verilen pin tipi malzeme adaptörü, yedi pinli blokların ardışık olarak ayarlanmasını ve frezelenmesini/kazınmasını sağlar. DWX-52DC’nin genişletilmiş üretim kapasitesi ile kopingler, kronlar, tam köprüler, dayanaklar dahil çok çeşitli dental restorasyonlar, cerrahi kılavuzlar ve modeller üretilebilir. 15 istasyonlu Otomatik Takım Değiştirici (ATC) zirkonya, balmumu, PMMA, kompozit resin, PEEK, alçı, CoCr sinter metali ve elyaf takviyeli resin dahil olmak üzere çok çeşitli malzemelerin etkin bir şekilde kazınması için  kazıma burlarını otomatik olarak değiştirir.

DWX-52DC, karmaşık restorasyonları alttan kesimler ile destekleyen eş zamanlı 5 eksenli işleme özelliğine sahiptir. Bir üreticiye bağlı kalmak yerine açık mimari, kullanıcıların birimi uygun tarayıcılar, yazılım ve en yeni materyaller ile kendi mevcut iş akışlarına entegre etmelerine olanak sağlar. Üretim sonrası işini azaltmaya yardımcı olmak için hava basıncı sistemi, kazınacak malzemenin türüne göre havanın hacmini otomatik olarak değiştirir. Sanal Makine Paneli (VPanel) kullacıların yüksek hacimli üretim için tek bir bilgisayardan 4 makineye kadar ayarları hızlı bir şekilde yapılandırabilmelerine olanak verir.

Roland aynı zamanda protez üretiminde yardımcı olan ilk 3D dental yazıcısı DWP-80S’i de bugün piyasaya sunuyor. Roland DG’nin medikal pazar geliştirme genel müdürü Kohei Tanabe konu ile ilgili, “Protez üretimi çoğunlukla manuel olarak yapılıyor ve ileri düzey bir beceri gerektiriyor. Dental laboratuvarlar, hastalar ve kliniklerden gelen artan talebe yanıt vermek için protez uygulamalarının üretimini hızlandırmak için daha verimli, esnek dijital çözüm arayışındalar.” dedi. Bu talebi karşılamak için Roland DG protez üretim sürecini kolaylaştırmak için DWP-80S 3D yazıcısını geliştirdi.

DWP-80S, UV-LED ışığı ile resin malzemeleri sertleştirmek için tescilli bir projektör merceği kullanır. DWP-80S ile birlikte verilen yeni Quick Denta yazılımı özel tablaların, taban levhalarının ve çerçevelerin 3D baskısı için önemli derecede basit çözümler sağlar. Önceden yapılandırılmış parametreler ile takibi kolay iş akış sihirbazını kullanarak, protezler için gereken uygulamalar üç basit adımda basılabilir, böylece zaman alan öğrenme veya düzenleme zamanı ihtiyacı ortadan kalkar. DWP-80S, malzeme büzüşme faktörleri için ayar yaparken ideal sayı ve destek noktalarının düzenini seçmek için gereken hassasiyeti ve uygunluğu analiz eder. 80mm kare çalışma alanı, birden fazla birimin eş zamanlı basımı için idealdir*.

Tanabe sözlerini “DWX-52DC kazıma dental restorasyonların üretimi için yeni bir otomasyon seviyesi getirirken DWP-80S 3D yazıcı, gelişmiş 3D baskı teknolojisi ile dijital diş hekimliği alanını genişletir. Bu makineler ile birlikte fikirleri hayata geçiren, iş süreçlerinde devrim yaratan ve daha iyi bir gelecek şekillendiren dijital teknolojilerle, yenilikler yoluyla hayatı daha iyi hale getirmek için yeni 3D işletme markamız DGSHAPE’in ortak misyonunu paylaşıyoruz. İnanıyoruz ki; geniş çaplı müşteri desteği ile birleştirilmiş ürünlerimiz daha rahat bir çalışma ortamı yaratırken dental pazardaki üretim süreçlerinde devrim yaratmaya devam edecek.” diyerek sonlandırdı.

Roland Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirilecek Uluslararası Dental Show(IDS)’unda her iki cihazı da sergiliyor olacak. Roland standı ziyaretçileri makineleri yakından ve çalışır halde görebilecekler, DWX-52DC ile DWP-80S’nin kendi laboratuvarlarına sağlayabileceği klinik ve ticari faydaları keşfedecekler. Roland aynı zamanda tarayıcıları, CAD/CAM’i, Roland’ın ıslak ve kuru kazıma cihazlarının bir serisi artı tamamlayıcı ekipmanları gibi uçtan uca dijital iş akışını sergiliyor olacak. Endüstrideki son trendleri, yenilikleri ve teknikleri merak eden ziyaretçiler için ise Roland standında 20’den fazla ücretsiz seminer düzenliyor olacak. Uluslararası tanınmış konuşmacılar ve dijital CAD/CAM alanındaki uzmanlar tarafından ev sahipliğinin yapılacağı bu oturumlar, işinizi ilerletmenize yardımcı olacak değerli bilgiler verecek. Seminerde yerinizi ayırtmak ve Roland’ın IDS’deki son gelişmelerinden haberdar olmak için RolandIDS2017.com adresini ziyaret edin.

  • Eşzamanlı olarak basılan bileşenlerin yaklaşık sayısı: 3 özel tabla, 4 taban levhası ve 4 çerçeveye kadar (miktarlar bileşenlerin boyutlarına göre değişebilir).