Roland DG ARM-10 3D Yazıcılar İçin Üretilen İki Yeni Resini Duyurdu

Roland DG monoFab ARM-10 3D yazıcılar için sahip olduğu resin skalasına iki yeni resin daha eklediğini duyurdu: Yüksek esnekliğe ve kauçuğa benzer özelliklere sahip “PRR35-OP” ve yarı saydam esnek resin “PRF35-ST”.

Roland DG new resins. PRH35-ST (standard, hard) - PRF35-ST (flexible) - PRR35-OP (rubberlike).

Roland DG Türkiye Satış Müdürü Stevan Korać: “Endüstri, 3D baskı sektörünün karmaşık geometrisi ve detayları açısından tüm avantajlarının farkında ancak, modelleme ve prototip üretiminde bu teknolojinin potansiyelinin tamamına erişebilmesi için ,materyal özelliklerinin üretilen tüm bileşenlerinin dokunarak yarattığı hisleri tam olarak simüle etmeleri gerekiyor.’’

Materyal teknolojisindeki bu yenilikler artık bize çok daha değişken esneklikte ve bükülmezlikte elementleri basmamızı sağlıyor. Roland DG’nin kauçuk benzeri yapıdaki esnek resinlerinin yüksek esneklikleri ve bükülebilir olmaları bizler için daha gerçekçi olan, temassal deneyim ve daha mükemmel özellikler sunuyor. Bu tutma sapları, contalar ve koruyucu kılıflar için çok daha elverişli.” dedi.

Korać sözlerini “Kauçuğa benzer yapılı resin PRR35-OP opak beyaz bir renge sahip ve yüksek esnekliğe sahip, gerilebilir. Esnek yarı saydam resin PRF-35ST bükülebilir ve yüksek sürtünme kuvvetine sahiptir. Bu son resin 2015 yılının sonunda duyuruldu ve kauçuk özellikli resin gibi dağıtıma hazır. Yeni resinler izolasyon için kullanıldığında mükemmeller fakat gerçek faydaları bir proje içerisinde birleştirildiğinde ortaya çıkmaktadır. Örneğin; üretim modelinin yumuşak tutma gripleri ve sabitliği gibi özellikleri ile pense gibi bir el aletinin prototipini yaratırken.” şeklinde sonlandırdı.