Roland Bas & Kes cihazları yeniden zirveye yükseliyor

22 yıldır entegre bas ve kes cihazlarında lider Roland DG, yakın zamanda yapılan bir EMEA müşteri anketinde elde ettiği üstün sonuçlar ile tabela ve vitrin pazarında bir kez daha liderliğini kanıtladı. Katılımcılar arasında yakın zamanda cihaz satın alanların yanı sıra uzun yıllardır Roland cihazlarını kullanan müşteriler de yer alıyordu ve bölgedeki 4000’den fazla müşteri bu konuda geri bildirimde bulundu.

Roland geniş format cihaz sahiplerine sorulduğunda müşterilerin % 98’i çıktı kalitesinin beklentilerini karşıladığını ifade etti ve 10 kullanıcıdan yaklaşık 9'u tutarlı bir şekilde elde ettiği baskı kalitesi açısından olumlu yanıt verdi. Aynı zamanda Roland müşterilerinin % 98’i ürünlerinde beklentilerini karşılayan önemli noktaların çok yönlülük ve kolay kullanım özellikleri olduğunu belirttiler. Buna ek olarak, güvenilirlik ve düşük işletme maliyetlerinin Roland kullanıcıları için önemli memnuniyet alanları olduğu vurgulandı. Bu tür memnuniyet seviyeleri, dünya genelinde satılan 116.000'den fazla entegre bas ve kes cihazı ile Roland’ın global satış rakamlarına yansımaktadır.

Dijital geniş format teknolojisinin öncüsü olan Roland, VersaCAMM ürünlerinden geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü pazar lideri TrueVIS serisine kadar uzanan ürün yelpazesini sürekli yenileyerek genişletti. 22 yıllık müşteri geri bildirimi, ince ayar ve ürün geliştirme sayesinde Roland DG'nin dünya genelindeki geniş format baskı profesyonelleri tarafından tercih edilen ilk marka olması şaşırtıcı değil.

Roland DG'nin kapsamlı portföyü, tamamen entegre olan ikisi bir arada bas ve kes cihazlarından çift cihazlı çözümlerin sağlanmasına kadar baskı hizmeti sağlayıcıları ve tabela üreticileri için gerçek bir seçenek sunuyor. Her iki seçenek de RIP, mürekkep ve cihazın uyumlu bir şekilde çalışması için oluşturulduğu tek bir iş akışında eşzamanlı olarak baskı ve kesim sağlıyor.

Roland DG EMEA Pazarlama Müdürü Gillian Montanaro’nun belirttiği gibi: “Yer tasarrufu, ekonomi ve çok yönlülük adına doğru bir ikisi bir arada bas & kes cihazı isteyen ya da daha fazla verimlilik adına ayrı bir bas ve kes cihazı isteyen müşteriler için Roland, mükemmel bir çözüme sahiptir. Pazar lideri entegre çözümlerimiz kusursuzdur; bu da kurulumlarının çok kolay olması ve kutudan çıkarıldığı gibi kullanılabilmesi anlamına gelir.”

Bir Roland cihazı kullanıyor olmaktan mutluluk duyan müşterimiz Tony Lane ise (İngiltere’deki Think Image’ın Kreatif Direktörü) düşüncelerini şu şekilde açıklıyor: “Son 10 yıldır Roland DG müşterisiyiz. Sundukları sürekli destek ve ürünlerinin güvenilirliği her zaman rakipsizdir. Roland cihazımız her gün, araç grafikleri ve duvar grafiklerinden çıkartmalara ve duvar kâğıtlarına kadar sayısız çeşitte çıktı üretiyor. Kurulumu kolaydır, minimum bakım gerektirir ve elde edebileceğiniz çeşitlilik oldukça şaşırtıcıdır: Roland’sız var olamayız.”

Alicante'daki Digitot’un Direktörü Jose Navarro ise Roland’ın kalitesini şu sözleri ile doğruluyor: “Roland DG ekipmanının kalitesi ve çözünürlüğü muhteşem. Mürekkep dayanıklılığı ve renk mükemmel. İki yıldan fazla zaman önce basılan ve uygulanan viniller basıldıkları günkü kadar iyi görünmeye devam ediyor.”

Benzer şekilde, İspanya'daki Creaciones Japy'nin Direktörü Javier López'e göre ise: “Elde ettiğimiz her şey Roland DG'nin desteği ve yazıcılarının güvenilirliği ve kalitesi sayesinde. Müşterilerimiz teslim tarihlerini geciktirmediğimiz için bize güveniyorlar ve Roland ekipmanının baskı kalitesi ve çözünürlüğü inanılmaz.”

Hollanda'daki Combiflex'in Kurucusu ve Direktörü Ruud Vermeer ise, “Roland'a sadık kalıyoruz çünkü en iyi kaliteyi onlar sunuyor. Baskılar net keskinlikte, makineler güvenilir ve olasılıklar neredeyse sınırsız.” diye ekliyor. Bu memnuniyet İtalya’da bulunan Grow Up S.r.l'in sahibi Leonardo Zanotto tarafından da şu sözlerle tekrarlanıyor: “Makinenin kolay kullanımı ve güvenilirliği olağanüstü. Roland ile aynı standardı kimse garanti edemez. Bugün olsa yine aynı tercihi yapardım.”

Güven Üzerine Kurulan İtibar

Gillian Montanaro sözlerini şu şekilde sonlandırıyor: “Roland DG, dünya çapında tabela üreticileri ve baskı hizmeti sağlayıcılarının geniş format yazıcılarda tercihi olmaya devam ediyor. İtibarımız, yüksek kaliteli ürünlerimiz ve emsalsiz satış sonrası hizmet seviyelerimiz üzerine kurulu. Kullanıcı dostu RIP’miz, Roland Profil Merkezi, gerçek medya çok yönlülüğü ve istikrarlı bir şekilde üstün baskı çıktıları ile müşterilerimize destek veriyoruz ve müşterilerimiz ile kalite ve güvenilirliğe dayalı, eşi benzeri görülmemiş düzeyde bir güven geliştirdik. İster entegre bir bas ve kes makinesi ister ayrı bas/kes cihazı satın alın, Roland'ın sizi hayal kırıklığına uğratmayacağından emin olabilirsiniz.”