Roland DG, Kârlı Yeni İş Olanakları için Yeni LV Serisi Lazer Gravür Makinelerini Duyurdu

Geniş format inkjet yazıcıların ve bas/kes cihazlarının dünya çapında lider üreticisi Roland DG Corporation, LV serisi lazer gravür makinelerinin EMEA bölgesinde1 piyasaya sürüldüğünü duyurdu: 29”(736 mm) LV-290 ve 18” (457 mm) LV-180.

Roland DG'nin hali hazırda zengin olan ürün portföyünü daha da genişleten yeni, kompakt ve kullanıcı dostu LV serisi; daha etkileyici sonuçlar sunmak amacıyla keskin kenarlı metinleri ve karmaşık şekilleri plastik, ahşap, deri, kağıt, mantar ve çok daha fazlasına yüksek hızda kazıma yapmak için temassız CO2 lazeri kullanır.

Kesim yüzeyleri, geleneksel dijital gravür makinelerinden farklı olarak pürüz içermeyen, düz ve temiz bir yüzeye sahiptir. Bu sayede son rötuş işlemine gerek kalmaz. Kırılabilecek veya aşınabilecek gravür kesicileri bulunmayan lazer, kalitesinde herhangi bir bozulma olmayan çarpıcı ve doğru sonuçlar sağlar.

Kullanıcılar ayrıca, bir LV gravür makinesini bugün EMEA'da piyasaya sürülen yeni VersaUV LEF2-300 gibi bir Roland baskı cihazıyla birleştirerek kâr elde etme potansiyellerini artırabilirler. Canlı, gerçekçi, kişiye özel baskılarla hassas kesim ve gravür teknolojisinin bu benzersiz kombinasyonu, son müşterilere gerçekten özel bir şey sunmak için çok yönlülük sağlar. Roland DG'nin Dijital Baskı İşletmesi Bölümü Başkanı Kohei Tanabe yeni gravür makinesini şöyle açıklıyor: “LV serisinin yeteneklerini, olağanüstü baskı özelliklerine sahip LEF/LEF2 serisi UV tezgah üstü flatbed yazıcılarımızla birleştirerek, normalde tek bir cihaz tarafından ortaya çıkarılamayan kaliteli ürünler oluşturmak mümkün. Farklı yeteneklerin bu eşsiz birleşimi kârlı yeni iş olanakları yaratıyor.”

Roland LV-290 ve LV-180 lazer gravür makineleri ve VersaUV LEF2-300 ve LEF2-200 UV-LED yazıcılar

 

LV serisinin yeteneklerini LEF/LEF2 serisi yazıcıların özellikleriyle birleştirmek; özel hediyelik eşyalar, kişiselleştirilmiş ödüller veya çekici grafiklere sahip akrilik sergiler gibi kaliteli ürünler yaratmanıza olanak sağlar. UV-baskılı nesneler için olan kalibreler de resin şekilleri kesilerek gerekli sayıda ürün için kolayca oluşturulabilir. LV-290 standart olarak, malzemeyi UV-baskılı grafikleri doğru şekilde konturlayacak şekilde konumlandırmayı destekleyen CCD kamera ile donatılmıştır.

Roland LV lazer gravür makineleri ve VersaUV LEF UV flatbed yazıcılarla üretilen akrilik tabela, deri defter, ahşap tabela, ödül.

Tanabe, “Japonya'da, illüstrasyonlarla basılmış resin tabakalarının benzersiz şekillerde kesilmesiyle üretilen akrilik sergi stantları ve aksesuarlar oldukça popülerdir ve UV flatbed yazıcılarımız bu uygulamaları yaratmada yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu çözümü tüm dünyadaki müşterilerimize tanıtarak, müşterilerimizin yaratıcı olanaklarını açığa çıkarmayı ve bu sayede hayal güçlerini gerçeğe dönüştürerek yeni bir değer ve heyecan yaratmayı umuyoruz.” diye ekliyor.

LV serisi ile yeni başlayanlar bile hemen yüksek hassasiyetli lazer gravür yapabilir. Kullanıcılar, çeşitli model seçenekleriyle üretim gereksinimlerine ve üzerinde çalışmak istedikleri malzemenin kalınlığına ve boyutuna en uygun cihazı seçebilirler. LV-180, kompakt ve sezgisel kullanım sunar; “click and collect” siparişler ve online satışların yönetim merkezindeki tamamlamaları aracılığıyla mevcut ürün gruplarına değer katmak isteyen girişimler ve perakendeciler için idealdir. LV-290, gelişmiş kazıma, kesim ve üretim yetenekleri sunar, portföylerini genişletmek isteyen tabela üreticileri ve üretim verimliliğini artırmak isteyen düşük/orta hacimli üreticiler için idealdir.

Yeni LV-290 ve LV-180 lazer gravür makineleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Hindistan