Roland DG'nin TrueVIS Bas/Kes Cihazları, Buyers Lab'den Üst Düzey Ödül aldı

 

Kapsamlı bir laboratuvar değerlendirmesinde, Roland DG'nin DG'nin TrueVIS VG serisi geniş formatlı bas/kes cihazları, Olağanüstü Gelişmiş CMYK Eko Solvent/Lateks 54″/64″ Yazıcı (7 Renkli) ve Olağanüstü Yüksek Üretim CMYK Eko-Solvent/Lateks 54"/64" Yazıcı (Çift CMYK) dahil olmak üzere iki prestijli Buyers Lab ödüllerini kazandı. Keypoint Intelligence’ın Buyers Lab’ı (BLI), belge görüntüleme endüstrisi için dünyanın önde gelen bağımsız test ve analiz sağlayıcısıdır.

Sonuçları belirlemek için BLI analistleri, Görüntü Kalitesi, Kullanılabilirlik ve Hız dahil olmak üzere, bir dizi önemli performans kategorisinde, küresel yarışmacılardan çeşitli inkjetleri değerlendirdiler. Olağanüstü Gelişmiş CMYK Eko-Solvent/Lateks 54"/64" Yazıcı (7-Renkli) ödülünü kazanırken, Roland DG'nin TrueVIS VG serisi (VG-640, VG-540) "en üretken hız ayarlarında dahi baskı yaparken oldukça kaliteli çıktı sunduğunu” kanıtladı. VG serisi bas/kes cihazları aynı zamanda "parlak, doygun renklerin en geniş gamını ve aynı zamanda detay ve kontrastlara sahip pürüzsüz renk tonlarını" üreten olarak bilinir. Ayrıca, yapılan testler TrueVIS VG'nin “son derece doğru boyutsal kararlılık ve renk tutarlılığı” sunduğunu gösterdi.

Roland'ın TrueVIS serisi bas/kes cihazları, "Olağanüstü Yüksek Üretim CMYK Eko-Solvent/Lateks 54"/64" Yazıcı (Çift CMYK)" kategorisinde ikinci BLI Ödülü'nü kazandı. BLI analistleri, “Yüksek hızlı baskı kalitesi ayarında, bu 64 inçlik birim, nötr griler ve pürüzsüz ten tonlarının yanı sıra çok iyi detaylar ve doygunluğa sahip parlak yarı tonlu görüntüler üretmede mükemmel bir performans sergiler. Bu sırada en yüksek kalitede baskı ayarı, bir sonraki en hızlı cihazın sunduğundan önemli ölçüde daha hızlıdır. Doğru PANTONE® renk eşleştirme özellikleri ile ortalamanın üzerindeki baskı hızlarını bir araya getirin ve bu geniş formatlı cihaz, hiç şüphesiz herhangi bir matbaanın en sıkı kalite ve renk taleplerini karşılayacaktır.” şeklinde raporladılar.

"Kullanılabilirlik" değerlendirilirken, BLI, VG-640 ve VG-540 ile birlikte gelen VersaWorks Dual RIP yazılımının, döşeme ve gruplama, iş kuyruğu ve mürekkep tüketimi izleme gibi çeşitli görevler için sezgisel kullanım ve süreci ve PANTONE renklerini kolayca değiştirebilme yeteneği sağladığını belirtti. Ayrıca BLI analistleri, gözetimsiz baskı için standart toplama makarası, genel atık miktarını azaltan bir mürekkep poşeti değiştirme sistemi ve iOS ve Android cihazlar aracılığıyla uzaktan yazıcı izleme de dahil olmak üzere diğer gelişmiş VG serisi özelliklerinden oldukça etkilendiler.

Las Vegas'taki SGIA Expo'da, Roland DG'nin ABD merkezli satış ve pazarlama alt kuruluşu olan Roland DGA'nın standında düzenlenen bir sunumda, Keypoint Intelligence Araştırma ve Laboratuvar Hizmetleri Direktörü David Sweetnam, Roland DG'yi tebrik etti ve VG'nin rakiplerinin arasından nasıl sıyrıldığından bahsetti. "Test resimlerimizin çoğunda, yüksek hızlı baskı ayarında bile sergilenen nötr gri tonlar, ince detaylar ve pürüzsüz ten rengi tonlarından görülüyor ki bu bas/kes cihazları, tamamen kaliteden ödün vermeden hızlı sonuç alıyorlar. Bugüne kadar test ettiğimiz en büyük renk gamını üreten ve testlerimizde ortalama 3.45 Delta E00 ile mükemmel renk eşleşmesini sağlayan 7 renkli ek olarak beyaz mürekkepli VG'den de etkilendik. Hem VG-640 hem de VG-540, görüntü kalitesi, hız ve içerdikleri Roland VersaWorks Dual RIP yazılımının işlevselliği ve kullanım kolaylığı için herkesten çok iyi notlar aldılar." dedi.

SGIA Expo'daki ödülleri kabul eden Roland DG'nin Dijital Baskı Bölümü Başkanı Kohei Tanabe konuyla ilgili şunları söyledi: "BLI'nın çok yönlülüğü, hassasiyeti ve gücü sağlamak için tasarlanan VG bas/kes cihazımızın baskı kalitesini ve üretkenliğini tanımasından onur duyuyoruz. Latince 'Vizyon' için kullanılan TrueVIS'teki 'VIS', bu gelişmiş makinelerin kullanıcıların vizyonlarını hayata geçirmelerine olanak sağladığını, onlara gerçek bir rekabet avantajı sağladığını düşündüğünüzde oldukça anlamlı."

Ayrıca BLI'nın Ross Chapman'ı, Roland DG'nin EMEA bölgesi için Viscom Italia'da Güney Avrupa Başkanı ve CEO'su Stefania Cimino'ya iki ödül verdi. Bu durumda Stefania şunları söyledi: "BLI gibi saygın bir organizasyon tarafından iki prestijli ödüle layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. Tüm Avrupa boyunca TrueVIS serisi, baskı hizmeti sağlayıcıları ve tabela üreticileri için en iyi seçimdir ve bu ödüller, Roland'ın TrueVIS bas ve kes teknolojisinin üstün performansının, kalitesinin ve itibarının bir göstergesidir."

Keypoint Intelligence ve Buyers Lab hakkında daha fazla bilgi almak için: https://www.keypointintelligence.com/about-us.

Raporun tamamını edinint