DGSHAPE Dünyanın İlk Lazer Folyo Dekoratörünü Pazara Sunuyor

DGSHAPE’s LD-80 utilises a focused laser light to add foil text, logos and graphics to resin materials, including acrylic, ABS, and polycarbonate.

DGSHAPE Corporation, a wholly-owned subsidiary of Roland DG Corporation and a leading provider of digital fabrication tools, including 3D milling machines, 3D printers, and engraving machines, announced today the launch of the world’s first laser foil decorator. The LD-80 Laser Decorator enables adding text, logos, and graphics in a variety of metallic and holographic foils to provide a premium, personalised appearance to small, off-the-shelf products including fountain pens, smart phone covers, stationery, or cosmetic accessories. 

Roland DG Corporation’ın tamamına sahip olduğu ve 3D kazıma makinaları, 3D yazıcıları ve kazıma makinaları da dahil olmak üzere dijital üretim araçlarının önde gelen sağlayıcısı DGSHAPE Corporation, dünyanın ilk lazer folyo dekoratörünü piyasaya süreceğini duyurdu. LD-80 Lazer Dekoratör, dolma kalemler, akıllı telefon kılıfları, kırtasiye malzemeleri ya da kozmetik aksesuarlarının da yer aldığı küçük, hazır ürünlere yüksek kaliteli, kişiselleştirilmiş bir görünüm kazandırmak için çeşitli metalik ve holografik folyolara metin, logo ve grafik ekleme olanağı tanır. DHSHAPE Pazarlama Müdürü Daisuke Satori’ye göre; “LD-80, lüks bir görünüm oluşturmak amacıyla sıcak damga tipi folyoları plastik ve kağıt ürünlere aktaran bir lazer ışınına odaklanmak için patentli teknolojimizi kullanır. Metin, logo ve diğer vektör grafiklerini geleneksel sıcak damga uygulamalarında genellikle kötü performans gösteren akrilik, ABS ve polikarbonat gibi plastiklere hızlı bir şekilde aktarabilir.”

 

Satori, odaklanmış lazerin özelliklerinin çok küçük metinlerin ve ince çizgilerin kaliteli şekilde aktarılmasını desteklediğini, altın ve gümüş folyoların yanı sıra metalik ve holografik folyoların da göz alıcı tasarımlar oluşturmak için kullanılabileceğini belirtti. Birlikte verilen yazılım paketi, kişiselleştirme için özel tasarımlar oluşturmayı kolaylaştırır. Çok çeşitli yazı tipleri mevcuttur ve bir mouse tıklamasıyla yazı tipi boyutu ve boşluk gibi ayarlar ayarlanabilir. Çizimler ve logolar gibi özel tasarımlar da dahil olmak üzere vektör verileri içe aktarılabilir. Satori, "Makine kapladığı alan itibariyle oldukça kompakt. Dahili yazılım basit ve sezgisel, LD-80’i perakendede isteğe bağlı folyo dekorasyonu için mükemmel hale getiriyor." dedi. Perakende mağaza kurulumlarına ek olarak, LD-80'in kompakt tasarımı kiosklar da dahil olmak her alana kolayca yerleştirilmesini, sokak fuarları ve festivaller gibi etkinliklere taşınmasını

 

kolaylaştırıyor. Lazer cihazları ile donatılmış ürünler için uluslararası kabul gören ve en güvenli Class 1* ile uyumlu olan LD-80, ünitenin dışında lazer ışığı görünmeden güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak için tam kapaklı bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, çalışırken kapak açıldığında üniteyi otomatik olarak durduran bir tehlike önleyici tasarım içerir. Lazer sisteminin özel tasarımı, toz veya gazın üretilmesini engelleyerek bakım gerektirmeyen çalışmayı sağlar. Aynı zamanda, kurulum için elektriksel bir çalışma gerektirmeyen ev tipi akımda da çalışır. ;

Fotoğraf Başlığı: DGSHAPE'in LD-80'i akrilik, ABS ve polikarbonat dahil olmak üzere resin malzemelere folyo metin, logo ve grafik eklemek için odaklanmış bir lazer ışığı kullanır..

LD-80, dolma kalemler ve kırtasiye malzemeleri gibi bir defaya mahsus ürünlere yüksek kaliteli kişiselleştirme katmak için mükemmeldir.. 

The LD-80 adds a luxury touch to short-run cosmetic items with metallic or holographic foils

LD-80, kozmetik ürünlere metalik veya holografik folyolarla kısa sürede lüks bir dokunuş katar. * IEC 60825-1 . 

*IEC 60825-1