Roland DG'nin TrueVIS Serisi Geniş Format Inkjet Bas/Kes Makineleri Buyers Lab 2020 Pick Ödülleri'nden Üç Kategoride Onur Ödülü Kazandı

Roland DG Expands Award-Winning TrueVIS Printer/Cutters Lineup with New SG2 Series

Geniş formatlı inkjet yazıcıların ve bas/kes makinelerinin lider üreticisi Roland DG Corporation, TrueVIS serisi geniş formatlı inkjet bas/kes makinelerinin üç modelinin, Keypoint Intelligence Buyers Laboratuvarı'ndan 2020 Pick Ödülleri'nin üç kategorisinde en iyi dereceleri kazandığını açıkladı. Bu, Roland DG'nin en fazla ödül kazandığı üst üste ikinci yılı işaret ediyor. Önceki TrueVIS VG serisi iki adet 2019 Pick ödülü kazanmıştı.

Üstün Gam Genişliği Eko-Solvent/Lateks 54"/64" Yazıcı kategorisinde birinciliği alan Turuncu mürekkepli (CMYKLcLmLkOr) VG2 serisi 8 renkli bas/kes makinesi idi. Üstün Geliştirilmiş CMYK Eko-Solvent/Lateks 54"/64" Yazıcı kategorisinde ise Beyaz mürekkepli (CMYKLcLmLkWh) VG2 serisi 8 renkli bas/kes makinesi ödül kazandı. Ve Üstün Giriş Seviyesi CMYK Eko-Solvent/Lateks 54"/64" Yazıcı kategorisinde, yeni lanse edilen SG2 serisi 4 renkli bas/kes makinesi (CMYK) altın ödülü kazandı.

1961'de kurulan Buyers Lab, belge görüntüleme endüstrisi için dünyanın önde gelen bağımsız test ve analiz sağlayıcısıdır ve 50 yılı aşkın bir süredir işletme kullanıcıları için ekipman değerlendirmektedir. Buyers Lab tarafından yayınlanan test raporları, donanım ve yazılım çözümlerini seçerken birçok şirket ve kamu kuruluşu tarafından kullanılan tarafsız bir kaynak olarak kabul edilmektedir. Geniş format eko-solvent ve lateks inkjet yazıcılarla ilgili en son test raporları, çok çeşitli uluslararası üreticilerin ürünlerini kapsar ve baskı kalitesi, verimlilik ve kullanılabilirlik dahil olmak üzere çeşitli yönlerden kapsamlı ve titiz değerlendirmeler içerir.

Buyers Laboratuvarı'nın EMEA/Asya Araştırma ve Laboratuvar Hizmetleri Direktörü David Sweetnam, Roland DG'nin TrueVIS Serisi bas/kes makinelerini yüksek hızda bile çarpıcı, canlı grafikleri fotografik kalitede çoğaltma yeteneğine sahip olarak özetledi. “Gerçekten büyüleyici grafikler oluşturmaya yardımcı olacak bir dizi teknik avantaj sunuyor ve doğru ve güvenilir renk üretimi ile geniş bir renk yelpazesinde düzgün ve dengeli renk tonları basabiliyor.” dedi.

Sweetnam, “Turuncu mürekkeple donatılmış modeller, spektrumun turuncu bölgesindeki Adobe RGB renk alanını da aştı ve test edilen ürünler arasında en yüksek puanı aldı.” dedi. “PANTONE renk eşleştirme yetenekleri, dört renkli modellerde bile üstün renk reprodüksiyonu sağlar. Bu da, geleneksel olarak zor kabul edilen kurumsal renklerin renk eşleştirmesinin artık hızlı ve kolay bir şekilde yapılabildiğini gösterir. Unutulmaması gereken bir başka nokta, bu yüksek reprodüksiyon seviyesinin sadece yüksek kaliteli baskı modlarında değil aynı zamanda yüksek verimli baskı modlarında da gerçekleştirilebileceğidir. Seri, operatörlerin işini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve bu yazıcılar, tabela ve grafik üreten profesyonel kullanıcıların katı taleplerini karşılayarak olağanüstü kalite ve pratiklik sunar.”

Roland DG'nin Dijital Baskı İşletme Bölümü Başkanı Kohei Tanabe, “Güvenilir ve kanıtlanmış Buyers Laboratuvarı'ndan üç kategorideki en yüksek puanları almak büyük bir onur. TrueVIS serisini, insanlarda kalıcı bir etki bırakmak adına ‘Heyecan Verici Güç’ sunabilecek bir yazıcı yaratmak amacıyla geliştirdik. Bu yılın Mart ayında piyasaya sürülmesinden bu yana yeni ürün grubu, dijital baskı endüstrisindeki organizasyonlardan ve etkinliklerden saygınlık kazandı. Bu son sonuçlar, TrueVIS serisinin kalite üretimi söz konusu olduğunda gerçekten kazandığının kanıtıdır ve bu gurur duyduğumuz bir başarı. Dijital baskı endüstrisine yenilik getirmenin yanı sıra, müşterilerin yaratıcı olanaklarla hayal güçlerini ortaya çıkarmalarını sağlayan ürünler geliştirme konusunda kararlıyız.”

Roland DG'nin TrueVIS serisi, üst düzey VG2 serisi ve giriş seviyesi SG2 serisi de dahil olmak üzere yeni TR2 mürekkepli ve "True Rich Color" ön ayarlı beş modelden oluşuyor ve geniş format inkjet kategorisinde ürün performansını yeniden belirliyor. Mart 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana TrueVIS serisi, hem müşterilerden hem de endüstri kuruluşlarından büyük beğeni topladı. Las Vegas’taki 2019 ISA International Sign Expo’da “İnovasyon Ödülü” ve EDP (Avrupa Dijital Basın Birliği) Ödülleri’nde “En İyi Bas ve Kes Çözümü” ödülünü kazandı. En son olarak VG2 serisi, “Rulodan Ruloya/Solvent/Lateks (80 inç altı)” ve “Dijital Mürekkepler - Eko-Solvent/Solvent/Lateks” kategorilerinde SGIA “Yılın Ürünü” Ödüllerini kazandı.

12 Ekim Cumartesi günü saat 11: 00'de Kohei Tanabe, İtalya'nın Milano kentinde düzenlenecek Viscom’da yer alacak Roland DG standında (Salon 08 / Stand B19 - C19) yapılacak bir sunum töreni ile prestijli ödülleri kabul edecek.

Keşfedin TrueVIS VG2and TrueVIS SG2.

Keşfedin BLI Pick Awards 2020.