Roland DG, Çığır Açan Performansıyla İlk IU-1000F Yüksek Hızlı Geniş Format UV-LED Flatbed Yazıcıyı Piyasaya Sürüyor

Roland DG Expands Award-Winning TrueVIS Printer/Cutters Lineup with New SG2 Series

Dünya çapında geniş format inkjet yazıcıların ve bas/kes makinelerinin lider üreticisi Roland DG Corporation, yeni geniş formatlı UV-LED flatbed yazıcı IU-1000F ile geniş kapsamlı UV-LED baskı portföyünün genişlediğini duyurdu. Saatte 116 metrekareye kadar etkileyici bir yelpazedeki yüzeylere ve nesnelere baskı yapabilen IU-1000F, yoğun baskı servis sağlayıcılarının ve ticari baskı evlerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz performansla tasarlanmıştır.

Açık ve kapalı mekan reklamları, etkinlik dekorasyonu ve mağaza ekranları gibi iletişim araçlarının yaşam döngüleri ve gereksinimleri kısaldıkça ve daha da çeşitlendikçe, tabela ve ekran endüstrisi giderek daha hızlı yanıt veren tek durak mağazalar haline geliyor. Bu gibi zor şartlar altında, daha verimli bir üretim süreci sağlayan ve çok çeşitli uygulamalar için çeşitli malzemelere baskı yapabilen yüksek performanslı geniş formatlı UV flatbed yazıcılar hiç olmadığı kadar büyük ilgi çekiyor.

DP İşletme Bölümü Başkanı Kohei Tanabe'ye göre, IU-1000F montaj ve kurutma işlemlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırırken aynı zamanda hız ve kaliteyi artırıyor. Kohei Tanabe, “Daha verimli ve daha hızlı geri dönüşe sahip üretim yeteneği arayan tabela, ekran ya da baskı üretimi işletmeleri için güçlü bir çözüm. Artırılmış üretkenliği, malzeme uyumluluğunu, görüntü kalitesini, kullanım kolaylığını ve bu ürünün diğer tüm yönlerini sunarak, IU-1000F'nin baskı şirketleri için daha fazla kârlılık sağlayacağına eminim.” dedi.

Yüksek yapışma özelliğine sahip, yüksek yoğunluklu CMYK UV mürekkeplerine ek olarak bu çok yönlü ve geniş formatlı cihaz, etkileyici ve son derece kârlı işaretlerden, ekranlardan, backlitlerden ve sergi grafiklerinden kanvas duvar panelleri ve mobilya gibi özel tasarımlı iç dekor uygulamalarına kadar çok çeşitli çarpıcı uygulamalar oluşturmak için Beyaz, Glos ve Astar mürekkepleri destekler.

Graphics applications print and cut on the new Roland TrueVIS SG2 series printer /cutters

3 sıralı düzende 12 yüksek performanslı baskı kafasıyla donatılan IU-1000F, yüksek hızda aynı anda 3 boyutta damlacıkları ateşleyebilen değişken damlacık teknolojisi ile 635 x 1800 dpi'ya kadar baskı yapabilir. Tipik bir satın alma noktası ekran uygulamaları için günlük "Standart" baskı modunda, tipik bir 1220 x 2440 mm sert panel için baskı süresi saat başına yaklaşık 15 paneldir (48,5 m2/saat). "Kalite" baskı modunda (32 m2/saat) dahi yaklaşık 10 tabla basılabilir.

IU-1000F, 2510mmx1310mm, 110mm yüksekliğe ve 45 kg/m2 ağırlığa kadar sert levhalar dahil olmak üzere doğrudan çok çeşitli malzeme ve nesnelere baskı yapmak için UV-LED flatbed baskı teknolojisini kullanır. Özel olarak geliştirilmiş, yüksek performanslı UV mürekkepleri anında kürlenir ve IU-1000F'nin akrilik, PETG, PVC pano, köpük pano, PC, ahşap, oluklu polipropilen pano, alüminyum kompozit levha ve hatta metal üzerine baskı yapmasına olanak sunar ve hatta Primer ink 2 kullanılarak yapışması zor olan metal ve camda bile kullanılabilir.

IU-1000F, statik elektriği gideren bir iyonlaştırıcı, çeşitli büyüklükteki malzemeleri tek bir panodan çoklu küçük panellere kadar tutabilecek çok yönlü bir baskı tablası ve basılacak malzemeleri kolayca hizalamak için medya hizalama pimleri dahil olmak üzere verimli performansı optimize etmek için bir dizi yeni fonksiyon sunar.

IU-1000F, İtalya’daki Viscom (10 - 12 Ekim) ve Kuzey Amerika'daki Printing United (23 - 25 Ekim) gibi büyük format baskı çözümlerinin ana sergilerinde tanıtılacak. Satışlar 2020 yılının ilk çeyreğinden itibaren Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya'da başlayacak.

1 CMYK'da listelenen baskı hızı. Baskı kalitesi medyaya ve uygulamaya göre değişecektir.
2 Astar mürekkep yapışkanlığı yüzeye ve koşullara bağlı olarak değişebilir. Üretimden önce mürekkep yapışkanlığının test edilmesi önerilir.