Roland DG yeni TrueVIS VG2 Serisi Bas/Kes Cihazını Lanse Ediyor

5 Mart 2019, Hamamatsu, Japonya – Dünya çapında geniş formatlı inkjet yazıcıların ve bas/kes cihazlarının lider üreticisi Roland DG Corporation, bugün ikinci nesil TrueVIS VG2 serisi 1625mm ve 1371mm (64" ve 54") geniş formatlı eko-solvent inkjet bas/kes cihazının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Dijital Baskı İşleri Bölüm Başkanı Kohei Tanabe, baskı kalitesi ve doğruluğu, kesim performansı ve çok çeşitli uygulamalarla aynı gün bitirme verimliliği konusunda geniş kapsamlı kullanıcı avantajları sunan 40'tan fazla heyecan verici geliştirme ile, şirketin VG2 serisini oluşturmasındaki amacının, önceki ödüllü VG serileri tarafından belirlenmiş olan inanılmaz yüksek standartları geliştirmek olduğunu belirtti. Tanabe konu ile ilgili, "Roland DG tarihinin en yüksek çıktı kalitesine sahip bas/kes cihazlarını oluşturmak için mevcut konseptlere bağlı kalmadık ve onlarca küçük ayrıntıya odaklanarak ürün geliştirmeyi yeniden tanımladık. Sonuç, yeni TrueVIS VG2 serisinin müşterilere gerçek bir rekabet avantajı sunması." dedi.

Yeni TrueVIS VG2 serisi, 6 saat* gibi kısa bir sürede laminasyona hazır baskılar ile hızlı geri dönüş arayan yoğun baskı hizmeti sağlayıcıları için kesin bir seçenek. Artık aynı gün içerisinde yüksek kaliteli çıktı ve güvenilir kurulum güvencesiyle grafikleri basmak, lamine etmek ve uygulamak mümkün. Bu da baskı profesyonellerinin müşterilerinin beklentilerini karşılamalarını ve rakiplerinin piyasaya çıkma zamanlarını aşmalarını sağlıyor.

VG2, önceki yedi rengin (CMYKLcLmLk) ve Beyaz’ın yanı sıra renk gamını daha da genişletmek için Turuncu’yu da içeren yeni nesil bir eko-solvent TR2 mürekkebine sahiptir ve bu sayede renk doğruluğunu optimize eder ve eşsiz gerçekçi baskılar sunar. Yeni Çok İşlemcili Renk İşlevli Turuncu mürekkep, kurumsal marka uygulamaları için idealdir ve belirli renk eşleşmesi gerekirse tüm dosya türlerinde işlem rengi veya spot renk olarak kullanılabilir. Ayrıca, yeni bir renk yönetimi ön ayarı olan Ture Rich Color (Gerçek Zengin Renk), VG2'nin üstün renk üretimi kabiliyetinden ve TR2 mürekkebinin sağladığı geniş renk gamından tam olarak faydalanır; bu sayede renk doğruluğundan ya da canlılığından ödün vermek gerekmez. True Rich Color her ikisinin de en iyisini sunar. Tanabe’ye göre ise; “Artık ilk kez canlı renkler nötr griler, kusursuz tonlamalar ve doğal cilt tonlarıyla çarpıcı grafikler oluşturmak için bir araya getirilebilir.”

 

VG2, gözetimsiz çalışma sırasında daha güvenilir sonuçlar adına yüksek baskı ve kesim hassasiyetini sağlamak için bir dizi teknolojik gelişme sunar. Yeni orta baskı tekerleri, kesim işlemine başlamadan önce otomatik olarak yükselir ve böylece medyanın baskı alanı üzerinde tekerler hareket etmeden kesilmesine izin verir. Lamine baskıları kesmek için yeni kırpma işaretleri seçenekleri ya da baskının uzun üretim koşumu ve kesim grafikleri, yeni optimize edilmiş kenar baskı tekerleri basınç özelliği ile birlikte kullanıldığında mükemmel kesim performansı sunar. Yeni opsiyonel toplama ünitesi, seçilen medya türüne göre iki modu destekleyerek kusursuz işlemler için toplama güvenilirliği sağlar.

Roland DG mühendisleri tarafından detaylara özen gösterilmesi VG2 için daha da yüksek performans ve güvenilirlik sunar. Roland DG FlexFire baskı kafaları, nötr grilerin, canlı renklerin ve pürüzsüz ten tonlarının en yüksek hızlarda dahi basılmasını sağlayan hassas mürekkep ateşlemesi üretir. Birlikte verilen VersaWorks 6 RIP yazılımı, PDF 2.0 ve yerel 64 bit işleme özelliğine sahip en yeni Harlequin® RIP çift çekirdek motorunu ve şimdiye kadarki en güçlü RIP yazılımı olmasını sağlayan yeni, kullanımı kolay özellikleri destekler. Önceki VG serisinin Buyers Laboratuvarı'ndan 2019 Renk ve Verimlilik Seçici Ödüllerini kazandığını belirten Tanabe, “Roland DG, grafik ve tabela üreticilerinin yapabileceklerini ortaya çıkarmalarına, hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine ve insanları etkileyecek şeyler üretmelerine yardımcı olacak ürünler sunmaya kararlıdır." dedi. Yeni TrueVIS VG2 serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için rolanddg.com.tr adresini ziyaret edin. * Avery Dennison tarafından MPI Range dijital medya üzerinde test edilmiştir. Bu medyayı kullanırken VG2'de TR2 mürekkeple üretilen baskılar, rulolar veya görüntüler düzgün şekilde havalandırılıp gevşek şekilde sarıldığında 6 saatlik bir süre sonunda lamine edilebilir.

** 3MTM MCSTM ve Avery Dennison™ ICS™ şu anda CMYKLkLcLm için geçerlidir. Beyaz ve turuncu bunu takip edecektir. 8c yapılandırmasının kullanıcıları tam uygunluk için 7c'yi seçebilirler. Resimde yeni TrueVIS VG2 serisi bas/kes cihazları (opsiyonel toplama sistemi ile VG2-640 ve VG2-540) yer alır.

Roland DG Corporation Hakkında Roland DG Corporation, dünyanın önde gelen dijital baskı çözümleri sağlayıcısıdır. Şirketin inkjet yazıcıları, bas/kes cihazları ve kesim makineleri, afişler, tabelalar, araç grafikleri ve etiketler dahil geniş bir yelpazede promosyon ürünleri oluşturmak, giyim eşyaları ve akıllı telefon kılıfları gibi kişisel eşyaları özelleştirme hizmetleri sunmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Son zamanlarda Roland DG, bireylerin kendine özgü, benzersiz bir şekilde tasarlanmış ve dekore edilmiş ürünler yaratma arzusunu artırarak umut verici yeni bir perakende anlayışını başlattı.

Şirketin COTO bölümü, müşterilerin kendi hediyelerini, kıyafetlerini ve değerli hatıralarını tasarlamalarını ve unutulmaz bir deneyim yaşamalarını sağlayan tescilli tasarım ve baskı yönetimi yazılımını geliştirdi. Daha fazla bilgi için lütfen www.rolanddg.com.tr adresini ziyaret edin.