Roland DG'nin Yeni TrueVIS™ VG2 Serisi, Prestijli ISA International Sign Expo® 2019 İnovasyon Ödülü’nü Kazandı


Dünya çapında geniş format inkjet yazıcıların ve bas/kes cihazlarının lider üreticisi Roland DG Corporation, yeni TrueVIS™ VG2 serisi eko-solvent bas/kes cihazlarının "Yazıcı" kategorisinde 2019 ISA Sign Expo® İnovasyon Ödülü’nü kazandığını bugün duyurdu.

ISA İnovasyon Ödülleri, ISA Sign Expo 2019'daki en eşsiz ve seçkin ürün tanıtımlarını belirler. Toplam dört kategoride tabelaların, grafiklerin ve görsel iletişim endüstrisinin kapsama alanını temsil eden adayların yer aldığı fuarda, Roland TrueVIS VG2-540 ve VG2-640, teknolojik gelişmeler, kapsamlı renk seçenekleri, gelişmiş makine verimliliği ve artan baskı ve kesim doğruluğu ile jüriyi etkiledi.

“ISA Başkanı ve CEO'su Lori Anderson konuyla ilgili, “ISA Yenilik Ödülü kazananları, ISA Sign Expo katındaki en yaratıcı ve yenilikçi ürünleri temsil ediyor.” dedi. “ISA Sign Expo katılımcıları, çığır açan ürünleri ve en yeni çözümleri görmek için geldiler. Bunlar çıtayı yükseltiyor.””

Roland DG’nin ABD merkezli satış ve pazarlama iştiraki Roland DGA'nın Başkanı ve CEO'su Andrew Oransky, arzu edilen bu ödülü kazanmanın önemine dikkat çekti. “Yeni TrueVIS VG2 serimizi, ISA'nın 2019 için ön plana çıkan bir ürün olarak tanımasını sağlamak, sıkı bir rekabet göz önüne alındığında büyük bir onur. Bu yeni nesil bas/kes cihazlarının en son teknolojileri ve özellikleri, yeni bir klasman oluşturmuştur. Tüm VG2'lerin en zorlu grafik profesyonellerinin gereksinimlerini fazlası ile karşılayacak şekilde inşa edilmesini sağlamak için bu makinelerin tasarım ve geliştirmelerinde derin bir araştırma yapıldı ve büyük bir çaba harcandı.””
The Roland TrueVIS VG2 series print and cut machines are standout digital printers for 2019
Roland'ın yeni VG2 serisi bas/kes cihazları, genişletilmiş bir renk yelpazesi ve inanılmaz derecede canlı, ayrıntılı renk üretimi için yeni TR2 mürekkeplerinde Turuncu, Beyaz ve CMYKLcLm’nin de yer aldığı kapsamlı renk seçenekleri sunar. Gözetimsiz üretim için, makine verimliliği ve bas ve kes hassasiyeti, yeni bir toplama sistemi, otomatik ayarlı baskı tekerleri ve atık ve kurulum süresini en aza indirmek için çekmeli mürekkep torbası tablaları ile optimize edilmiştir. Her iki model de, benzersiz işlevsellik ve kullanım kolaylığı için Roland'ın şimdiye kadarki en güçlü RIP'si olan, özelliklerle dolu VersaWorks® 6 yazılımıyla birlikte gelir. Ek olarak, VG2 serisi bas/kes cihazları, 3M ve Avery gibi üstün medya üreticilerinin sertifikalarına sahiptir ve bu, malzemeler üzerine basılan grafiklerin kalitesinin ve dayanıklılığının güvencesini sağlar. Aynı zamanda güvenli kapalı alan kullanımı için GREENGUARD Gold sertifikasına sahiptir.

Roland DG Dijital Baskı İşletmesi Bölüm Başkanı Kohei Tanabe, “Roland DG tarihindeki en yüksek çıktı kalitesini sunan VG2 serisi bas/kes cihazlarının, bu prestijli ödülü kazanmasından oldukça büyük mutluluk duyuyoruz. Roland DG, grafik sağlayıcıları ve tabela üreticileri için yaratıcı olanaklarını ortaya çıkarmalarına, hayal güçlerini gerçeğe dönüştürmelerine ve insanları hayran bırakarak başarı hissinin tadını çıkarmalarına yardımcı olacak ürünler sunma konusunda oldukça kararlıdır.” dedi.’”

FESPA Global Print Expo 2019'da yer alan (Münih, Almanya - 14 - 17 Mayıs 2019) Roland standını (Hall A5, Stant H10) ziyaret ederek ödüllü TrueVIS'i çalışır halde görün veya daha fazla bilgi için www.rolanddg.tr adresini ziyaret edin.

2019 ISA Sign Expo Yenilik Ödülleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için signexpo adresini ziyaret edin.