Roland DG, İsteğe Bağlı Kişiselleştirme için Doğrudan Konfeksiyona Baskı Yapan İlk Yazıcısının Yaklaşan Lansmanını Duyurdu

Dünya çapında geniş formatlı inkjet yazıcıların ve 3D cihazların lider üreticisi Roland DG Corporation, pamuklu* ürünlere doğrudan baskı yapan VersaSTUDIO BT-12 masaüstü yazıcısının yaklaşan lansmanını bugün duyurdu. 2019 Nisan ayından itibaren satışa sunulacak olan BT-12, isteğe bağlı kişiselleştirme için yaratılmıştır ve müşterilerine çekici bir mağaza içi deneyimi sunarak yeni gelir fırsatları arayan işletmeler için idealdir.

Roland DG'nin COTO Ticaret Birimi Başkanı Etsuo Harada'ya göre, 2003 yılında VersaCAMM SP-300'ün piyasaya sürülmesinden bu yana Roland DG inkjet yazıcılarının özel giysi ve kumaş ürünlerinin üretiminde kullanımı giderek arttı. Harada konuyla ilgili, "Son zamanlarda müşteri tasarımlarının basılması için mağaza içi kişiselleştirme hizmetleri hızla arttı. Bu talebi karşılamak için, COTO Ticaret Birimi yeni DTG yazıcısını geliştirdi.” dedi..

 

BT-12; fotoğraflar, logolar ve metinler dahil olmak üzere tam renkli grafikleri doğrudan tişörtler, bez çantalar ve tekstil dekorasyon ürünleri gibi çeşitli pamuk bazlı ürünlere basan, kullanımı kolay A4 boyutunda bir yazıcıdır. Kompakt boyutu ve uygun fiyatlandırması ile, alışveriş merkezleri, kiosklar, giyim mağazaları, otel hediyelik eşya dükkanları ve turistik yerler ve hatta etkinlikler dahil olmak üzere sınırlı alan olan yerlerde, işletmelerin düşük başlangıç yatırımıyla kişiselleştirme hizmetleri sunmalarını sağlar. 


Sadece birkaç dakika içinde baştan sona bir ürün üretebilen BT-12, kullanım kolaylığı için tasarlandı. Sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip Roland Tasarım Yazılımı ile birlikte verilen BT-12’nin kullanıcıları, kısa eğitim ile benzersiz tasarımlar oluşturabilirler. Kasetler, operatörlerin ve müşterilerin güvenliğini sağlamak için baskı ve son işlem için ögeleri tutar.

VersaSTUDIO BT-12

VersaSTUDIO BT-12 
with optional HB-12 finishing unit

 

Yazıcı ünitesi, 399 mm (G) x 760 mm (D) ölçülerindeki boyutuyla çok az yer kaplar ve isteğe bağlı HB-12 son işlem ekipmanı, BT-12 ile yüklenir. Bu akıllı tasarım, geleneksel bir doğrudan konfeksiyon yazıcısı için gereken kurulum alanını önemli ölçüde azaltır.

TBT-12 bağımsız bir mağaza içi kişiselleştirme çözümü olarak veya Roland'ın VersaSTUDIO BN-20 bas/kes cihazının, VersaUV LEF Serisi UV-LED yazıcıların ve LD-80 dijital folyo dekoratörünün bir tamamlayıcısı olarak kullanılabilir. Bu çözümler yalnızca ticari eşyalara değer katmakla kalmaz aynı zamanda müşterilere cazip ve yeni bir alışveriş deneyimi sunar.

“Harada, "Tüketici davranışı, tüketici değerlerinin çeşitlenmesi nedeniyle tüketimden deneyime doğru kayıyor." dedi. “Sonuç olarak, işletmelerin müşteri ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak için kişiselleştirilmiş ürünler gibi yüksek değerli ürünler sunma imkânları var. Hedefimiz; müşterilerine benzersiz bir deneyim ve kaliteli zaman sunmaları için kullanıcılarımıza yardımcı olacak araçlar sağlamak ve onların hayallerini gerçeğe dönüştürmek.”


*Kumaş %50-100 oranında pamuk olmalıdır.