The Print Hive Şirketi, Roland EJ-DECO ile Daha Çevre Dostu Dekor Taleplerine Yanıt Veriyor

The Print Hive   |   Weston-super-Mare, UK

Abstract pattern in blues, blacks, pinks, yellows and golds on the EJ-640 DECO printer

Roland'ın iç mekan dekorasyon pazarı için tasarlanan yeni EJ-640 DECO modeli, The Print Hive şirketine yapılan çevre dostu, yüksek kaliteli duvar kağıdı taleplerine çözüm oluyor.

Roland EJ-640 DECO, gelişen iç mekan dekorasyon pazarı için tasarlanmış özel bir baskı çözümüdür. Roland EJ-640 DECO’nun kurulumunu yapan The Print Hive, bunu takiben hız, kalite veya uygun fiyattan ödün vermeden, sürdürülebilir grafikler ve özelleştirilmiş iç mekanlar olmak üzere iki temel alanda artan talebi karşılayabiliyor.

The Print Hive‘ in Direktörü Chaz Dobson, 2020'nin başlarında piyasaya sürüldüğünden beri EJ-640 DECO’yu etkileyici bulduğunu söylüyor. Sekiz yıl önce, içinde sadece bir adet Roland bas/kes cihazı bulunan bir odada kurulan The Print Hive şirketi, şu anda İngiltere’nin Weston-super-Mare kasabasında bulunan yaklaşık 280 m²lik bir alanda hizmet veriyor. %90 oranında ticari tabela üreticileri, tasarım ajansları ve mimarlar için çalışırken kartvizitler ve el ilanları gibi ürünler için bireysel siparişler iş hacminin kalan %10’unu oluşturuyor. The Print Hive, bunlara ek olarak özel baskılı iç mekan dekoruna yönelik e-ticaret sitesi olan House of Walls’u işletiyor.

The Print Hive print multi-coloured patterned interior decoration using the Roland EJ DECO printer 

Chaz, “Çok sayıda harika proje üzerinde çalışıyoruz ve müşterilerimizi daha çok meslektaşımız olarak görüyoruz. Onların gereksinimleri zamanla değişiyor, bu nedenle ekipmanlarımızı sürekli olarak iyileştirmemiz gerekiyor.” diye belirtiyor.

The Print Hive, birkaç yıldır beyaz mürekkepli bir SOLJET XR-640 bas/kes cihazı ve lateks bazlı mürekkepli bir baskı cihazı kullanmaktaydı. Fakat Chaz ve ekibi, EJ-640 DECO piyasaya çıktığında lateksten su bazlı teknolojisine geçmeyi seçti.

Printed pink wallpaper with yellow bananas coming out of Roland EJ DECO printer

Chaz, ”Lateks mürekkep sistemi o zamanlar bizim işlerimize uyumluydu, ancak şimdi özellikle iç dekorasyon uygulamaları için Roland EJ-640 DECO'yu tercih ediyoruz" diyor.

Kendisi özellikle EJ-640 DECO’nun su bazlı mürekkeplerinin çevresel ve sağlığa yönelik yararlarından etkilenmişti. EJ-640 DECO’nun A+AgBB hava derecesi elde etmiş olan uzman formülasyonu, EN15102 standartları ve yüksek düzeyde güvenilen OEKO-TEX ECO PASSPORT ile uyumludur; yani EJ-640 DECO’nun çevre ve sağlık üzerinde çok az etkisi olduğu sertifikalar ile kanıtlanmıştır.

Printing repeat pattern pineapples on the EJ-640 DECO printer

Chaz, konuyla ilgili EJ-640 DECO için şunları söylüyor: "Müşterilerimiz eskiye oranla çevre konusunda daha bilinçliler ve kullandıkları ürünün ürün ömrü boyunca nasıl bir etki yarattığını önemsiyorlar. Bu sebeple, su bazlı DECO’nun, diğer baskı cihazlarının sahip olmadığı çevreye duyarlılık belgelerine sahip olması çok önemli.

Üstelik daha hızlı olduğu ve kurutma veya dışarı atma gerektirmediği için baskıları hemen işleme alabiliyoruz. Ayrıca müşterilerimiz yüksek kaliteli ürünler istiyor. DECO, daha parlak, daha canlı renklerle, lateks sisteme kıyasla çok daha yüksek kalitede sonuçlar sunuyor.”

Abstract pattern of vibrant printed golds, blacks, pinks and blues on Roland EJ DECO   

Chaz, herhangi bir yeni donanım yatırımının mevcut iş akışıyla uyumlu olmasının öneminden de bahsediyor. Örneğin, EJ-640 DECO, standart ölçülerde duvar kağıdı rulolarıyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır; bu sayede The Print Hive ve House of Walls’a kişiselleştirilmiş iç mekan taleplerini karşılama konusunda destek olur.

Chaz, ”Ofisler ve emlakçılar gibi ticari pazarlar hala güçlü ama ev yaşamına dair pazar da kesinlikle büyüyor.” diyor ve ekliyor: “İnsanlar; duvar kağıtları, kanvaslar veya yastık kılıfları gibi birçok ürün söz konusu olduğunda evleri için kişiselleştirilmiş ürünler istiyor. Roland EJ-640 DECO ile bunların hepsini sunabiliyoruz."

Two rolls of patterned wallpaper printed on the Roland EJ-640 DECO printer

 

Dahası, The Print Hive, EJ-640 DECO için yüksek kapasiteli mürekkep torbalarının, önceki sistem mürekkebinden daha uygun maliyetli olduğunu keşfetti. Bu her zaman önemli bir konu ancak özellikle işletmelerin COVID-19'un etkisinden kurtulmaya çalıştığı bu dönemde daha da önem kazandı.

Chaz, son olarak şunları belirtiyor: “Nisan 2020’de satışlarımız %60 oranında düştü. Mayıs ayında, hatta daha da fazla olarak haziran ayında zemin grafikleri ve güvenlik tabelaları siparişleri sayesinde kısmen de olsa satışlarda düzelme oldu. Yeni DECO’yu eko-solvent SOIJET ile yan yana kullanmak, her siparişin altından kalkabileceğiniz anlamına geliyor. İnsanlar ne isterse istesin, biz onlara istediklerini verebiliyoruz.”

Daha fazla bilgi için The Print Hive şirketinin web sitesini ziyaret edin ve EJ-640 Dekorasyon baskı cihazını kullanarak yapabileceğiniz düzinelerce dekoratif uygulamayı keşfedin.