Sonality:
SRoland Kesim Makinesi ile Kişiselleştirme Alanında Yeni Bir Çığır Açılıyor

Sonality   |   UK

Sonality case study family

Roland DG olarak yeni cihazları piyasaya sürdüğümüzde oldukça çok heyecanlanıyoruz. Neden heyecanlanmayalım? Araştırma ve geliştirmeye yaptığımız yatırımın çığır açan yeni çözümlerle sonuçlanması bizi gururlandırıyor. Mevcut cihazlarımızın hala hayatları değiştirdiğini ve yeni işlere hızlı bir başlangıç yapmaya yardımcı olduğunu unutmak kolaydır.

Örneğin, yeni bir kişiselleştirilmiş bebek ve çocuk giyim şirketi olan Sonality'yi ele alalım. Sonality’nin kurucusu Dipe Rajani bankacılık sektöründe çalışıyordu, ancak her zaman kendi işini kurmayı ve kendi patronu olmayı hayal ediyordu. Eşinin hamile kalması, yeni ve heyecan verici bir kariyer için ihtiyaç duyduğu katalizördü. 2017 yılında iş fikirleri geliştirmeye başladı. “Hoşuma gideceğini bildiğim bir şey arıyordum.” diyor Dipe. “Modaya ilgi duyduğum için özelleştirilmiş bebek ve çocuk kıyafetlerine odaklanmaya karar verdim.”

Dipe kararını verdikten sonra araştırmasına başladı ve şaşırtıcı bir şey keşfetti. “Kişiselleştirilmiş giysiler için seçimin ne kadar sınırlı olduğunu görmek beni biraz şaşırttı. Not on the High Street gibi sitelerde bir çok satıcıya baktım ve özel seçenekler genellikle çok basitti. Bir adım daha ileri gitmek ve kişiselleştirmenin sınırlarını zorlamak istedim.”

Kişiselleştirme – PerSONALITY

'Sonality' adı, Dipe’ın müşterilerinin kıyafetlerini kendi kişiliklerine göre markalamalarına izin verme taahhüdünü gösteriyor. Sonality web sitesi, müşterilere tasarımları üzerinde tam kontrol sağlayan bir tasarım stüdyosu içeriyor. Müşterileri ürünlerine metin ve resim ekleyebilir ve en kaliteli organik kıyafetler üzerinde tamamen benzersiz tasarımlar oluşturabilirler. “Farklı ve çok kültürlü bir toplumdayız ve kişilerin zevkleri kıyafet alan insanlar kadar bireysel.” diyor Dipe. “Eskiden erkek çocukları dinozorlar ve kız çocukları ise midilliler ile yetinmek zorundaydılar. Bugün artık bizim tasarım stüdyomuz ile, eğer bir çocuk kaykay üzerinde tek boynuzlu mor bir at istiyorsa, kimse ona 'hayır' diyemez.”

Özel tasarımlar oluşturma yeteneği sunmanın yanı sıra Dipe, müşterilerine farklı ısı transfer malzemesi seçenekleri de sunuyor. “Vinil kesimle ilgili sevdiğim şeylerden biri de mevcut farklı malzeme yelpazesi. Müşterilerimiz biraz daha şaşırmak istiyorlarsa, tasarımlarının kesimleri için leopar baskı, flok veya parıltılı malzeme seçebilirler.”

Sonality Cut Vinyl Stickers and Apply to Clothing

Doğru Ekipman

Dipe’ın araştırması, onun kıyafetleri özelleştirmek için mevcut olan çok çeşitli seçenekleri keşfetmesine yol açtı. Piyasayı ayrıntılı olarak inceledikten sonra ısı transfer vinili kullanmanın işine uygun olduğuna karar verdi. Seçeneklerinin ne olduğunu öğrenmek için bir Roland Bayisi olan Xpres'e başvurdu. “Xpres çalışmak için harika bir şirket ve oldukça yardımcılar. Tavsiyelerini aldım ve Roland'dan bir GS-24 kesici almaya karar verdim.”

Vinyl stickers can be used on clothing for toddlers

Dipe yeni ekipmana yatırım yaparken ayrıca doğrudan konfeksiyona baskı yapan bir cihaz satın aldı. Bu yeni makinelerle çalıştığından beri Dipe, her birinin artılarını ve eksilerini tartma şansına sahip oldu. “Doğrudan konfeksiyona baskı süreci oldukça zorlayıcı olabilir.” diyor, “Ancak karşılaştırıldığında GS-24 inanılmaz derecede basit ve kullanımı kolay. Sadece bir saatlik bir eğitimle baskıya hazırdım.” Hızlı kurulum, GS-24'ün Dipe'ı etkileyen sadece bir özelliğiydi. “Sonality'yi kurduğumuz mart ayından beri kesici tek bir sorun olmadan kesintisiz çalışıyor ve her şeye baskı yapıyor.”

Güvenilirlik ve verimlilik Dipe’ın seçiminde önemli faktörlerdi. Müşterileri neredeyse sınırsız tasarım seçeneğine sahip olduğundan, iki sipariş birbirine benzemez ve bu nedenle siparişleri önceden hazırlamak imkansızdır. Müşteriler sonality.co.uk sitesinden bir sipariş verdiğinde web sitesi otomatik olarak müşterilerin tasarımlarını içeren bir pdf üretir. “Benim için çok verimli,” diyor Dipe, “sipariş geldiğinde kesici iki dakika içinde çalışmaya başlayabiliyor.”

Sonality allows customers to customise kid's clothing to their preferences

Sonality için sırada ne var?

Dipe 2019 yılı Mart ayında yeni Sonality web sitesini açtıktan sonra işlerinin büyümesine yardımcı olmak için daha fazla yatırım yapmaya başladı. “Sonality'nin çocuk giyim ve hediye pazarında büyük bir isim olmasını istiyorum ve yeteneklerimi genişletmeye çalışıyorum. Farklı vinil ile önceden yüklenmiş birkaç kesiciye sahip olmak istiyorum. Böylece siparişleri daha da hızlı hazırlayabilirim. Ayrıca müşterilerime daha da fazla seçenek sunmak için bir bas/kes makinesi satın almayı düşünüyorum.”

Roland'da cihazlarımızın hayatları değiştirdiğini ve insanları yeni maceralara yönlendirdiğini görmeyi seviyoruz. Sonality, hayallerini takip eden ve benzersiz bir şey yaratan muhteşem bir örnektir ve GS-24'ümüzün Dipe'ın hikayesinde oynadığı rolden oldukça memnunuz.